Historie

Historie ledního hokeje v Náchodě začíná 19.1.1930, kdy sehrál Sportovní klub Náchod první utkání mezi týmy A a B na Plhovském malém rybníku. Úspěchem pak bylo vítězství SK Náchod 2 : 1 nad BK Hradec Králové při Mistrovství Východočeské župy dne 8.3.1931. Náchodský hokej ve své dlouholeté historii prošel mnoha výraznými sportovními úspěchy, ale i prohrami. Za tím vším jsou skryta jména mnoha výborných hokejistů a nadšených funkcionářů. Není zde možné jmenovat všechny ty, kteří si zaslouží náš obdiv a poděkování. Připomeňme pouze ty dlouholeté funkcionáře, kteří zůstali činnými v náchodskému hokeji. Největší úspěch je spojen s sezónou 1991/1992, kdy mužstvo dospělých pod hlavičkou TJ Náchod postoupilo do II. národní ligy. Na tomto se úspěchu se podílel jako hráč Ludvík Berger, současný místopředseda klubu pro mládež. Nejdéle pro klub pracuje jako trenér mládeže „Bonda“ Bergr. Neopakovatelný Vlasta Vondřejc zůstane navždy spojen s postupem dorostu do I. ligy ČR.

Na konci 90 let se klub zaměřil na kvalitní práci s mládeží, což se projevilo ve výsledcích jednotlivých mládežnických týmů. V r. 2001 se stali mladší žáci přeborníky kraje. Tato cesta za kvalitním mládežnickým hokejem a snahou vychovat v Náchodě vlastní hokejisty pro mužstvo dospělých vyústila v další zásadní krok. Tím bylo v r. 2002 založení nového klubu s názvem HC Dvůr Král. - Náchod. Zde byly vytvořeny čtyři týmy v žákovské kategorii, které mohly hrát „Žákovskou ligu“.

V současné době je v našem občanském sdružení registrováno 200 členů. Oddíl má obsazeny všechny věkové kategorie jak v regionálních, tak celorepublikových soutěžích, organizuje tedy činnost 9 mládežnických týmů. Pětice našich trenérů je držiteli trenérské kvalifikace licence B.

Pro existenci oddílu je velice důležitá materiální i finanční podpora města Náchoda, které má ve vlastnictví zimní stadion v Tichém dole, kde je naše domovská základna. Velké poděkování patří našim partnerů a sponzorům.

Muži | Neděle 12.11.2017, 17:00
HC Náchod - Jičín