13. kolo | Neděle 26.11.2017, 17:00 | ZS Jaroměř

HC Jaroměř - HC Náchod

4:7

1 : 2, 3 : 2, 0 : 3

Branky : Hlavatý (Chaloupka), Hlavatý (Havrda), Vondřejc (Hrach, Havrda), Havrda (Vondřejc), Vondřejc (Havrda, Plíhal), Vondřejc (Chaloupka, Havrda), Ježek (Pánek), vyloučení : 9 : 8, využití 1 : 2, střely : 23 : 28, rozhodčí : Karlík - Roischel, Macek

Diváci: 160

HC Jaroměř:

HC Náchod: Kouba, (Bernart) - Plíhal, Chaloupka, Hrach, Pánek, Verner, KOmárek - Vondřejc, Hlavatý, Havrda, Ježek, Kodym, Janoušek, Leeder, Škoda, Zeman

HC Jaroměř - HC Náchod  4 : 7 (1 : 2, 3 : 2, 0 : 3)

V tradičním okresním derby nesoucím se ve znamení Movembru chtěli hosté napravit nešťastnou porážku ze středy v Třebechovicích p/O.. Chyběl Srba s Macháněm, jehož "C" si přivlastnil Vondřejc, hrál již Verner. Domácí v brance s velezkušeným Navrátilem.
Úvod utkání Náchodu vyšel parádně, neboť již ve 3. min. Chaloupka nšel Hlavatého, který se nemýlil - 0 : 1. Na konci 5. min. tentýž hráč mířil znovu do černého, když asistoval Havrda - 0 : 2. V 17. min. Kačerovský vsítil kontaktní branku a stanovil třetinové skóre na 1 : 2.

vVe druhém dějství ve 26. min. zvýšil kapitán Vondřejc od hrazení po spolupráci s Hrachem a Havrdou na 1 : 3. O 16. sek. později Pekárek znovu koriguje na 2 : 3. Na konci 27. min. Havrda po náhře Vondřejce vrací Náchodu dvoubrankový náskok zpět - 2 : 4. Jenže v půli 28. min. to bylo zásluhou Hlavničkovy teče opět o branku - 3 : 4. Na konci 38. min. měli domácí výhodu přesilovky po faulu Plíhala a nabídnutou šanci využil po necelé min. Čtvrtečka a srovnal na 4 : 4.

Třetí třetina byla v režii Náchoda, nejprve byl zraněn Havrda. V úvodu 57. min. Vondřejc po náhrách Havrdy a Plíhala vrátil Primátorům vedení - 4 : 5, to byl na trestné lavici Bujňák. V úvodu 50. min. domácí chybně vystřídali a na trestnou putoval Pekárek, po chvíli byl vyloučen i Souček. Na konci min. 51. si hattrick dovršil Vondřejc po spolupráci s Chaloupkou a Havrdou - 4 : 6. V závěru se docí odhodlali ke hře bez brankáře a v čase 59 : 59 Ježek do opuštěné klece po Pánkově vyhození pečetil na konečných 4 : 7 pro Náchod.
Vítězství je nejlepší pozvánkou na středeční domácí zápas se Stadionem Nový Bydžov ve středu 29.11. od 18 : 00 hodin, v němž Náchodští budou chtít soupeři vrátit porážku z jeho ledu.

Jiří Janoušek st. - trenér mužstva : "V zápase s Jaroměří jsme po zásluze zvítězili, v první třetině jsme hráli výborně, ve druhé části jsme jsme se nechali vylučovat a soupeř vyrovnal. Ve třetím dějství jsme hráli opět svou hru, dostali jsme domácí pod tlak dokázali jsme využít dvě přesilovky. V utkání se ve výborném světle ukázal Vondřejc, autor hatricku."