12. kolo | Neděle 19.11.2017, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Baroni Opočno

7:0

3 : 0, 2 : 0, 2 : 0

Branky : Pánek (Tatar), Kodym, Havrda (Macháň, Chaloupka), Škoda (Chaloupka), Ježek (Tatar), Plíhal (Janoušek, Macháň), Zeman (Chaloupka, Plíhal), vyloučení : 5 : 9, využití : 2 : 0, střely : 33 : 26, rozhodčí : Janovský - Řezníček, Pecha

Diváci: 80

HC Náchod: Bernart, (Kouba) - Plíhal, Chaloupka, Hrach, Pánek, Srba, Komárek - Havrda, Janoušek, do 47. Macháň, Ježek (33. Leeder), Kodym (33 - 50. Tatar), Tatar (33. Zeman), Vondřejc, Hlavatý, Škoda

HC Baroni Opočno:

HC Náchod - HC opočno  7 : 0 (3 : 0, 2 : 0, 2 : 0)

Domácí po odloženém středečním utkání s Třebechovicemi p/O. potřebovali nutně nad posledním celkem tabulky zvítězit. V brance nastoupil tentokrát zkušenější Bernart, hrál Chaloupka, mladík Tatar, Leeder se Zemanem, chyběl Verner. Hosté v brance měli zkušeného Bláhu.
Domácí od úvodu soupeře dostali pod tlak a ten korunovali i brankami. V 5. min. Pánek po náhře Tatara otevřel skóre - 1 : 0. V úvodu 8. min. Kodym s rutinou zakončil samostatnou akci - 2 : 0. V polovině 19. min. se gólově prosadil Havrda, po asistencích kapitána Macháně a Chaloupky - 3 : 0. Tento stav platil i na konci úvodní třetiny.

Ve 28. min. skóroval Škoda po ráně Chaloupky - 4 : 0. V polovině 34. min. zkušený Ježek využil nahrávky mladíka Tatara - 5 : 0. Pak dva nejzkušenější hráči Ježek s Kodymem odstoupili ze zápasu a své posty přepustili Leederovi a Zemanovi.

Ve třetí třetině byli vyloučeni Chmelík ve 42. min. a Žid v úvodu 43. min. V půli téže min . Plíhal dostal po Janouškově a Macháňově náhře možnost švihnout zápěstím a rozvlnit síť za Bláhou - 6 : 0. Ve 47. min. zápas skončil pro Macháně. V čase 50 : 00 se proti pravidlům počínal Píč a zásluhou Zemana po nahrávkách Chaloupky a Plíhala stanovil konečné skóre - 7 : 0. Po chvíli odstoupil i mladík Tatar. Ve zbytku času bylo ve hře čisté konto domácího gólmana Bernarta, který v závěru utkání se měl co ohánět. V půli poslední min. byli vzájemně vyloučeni domácí Vondřejc a hostující Píč za hrubost na 2 + 2 min. Po závěrečném klaksonu si Primátoři mohli vychutnat společně s fans radost z vítězství.
Ve středu 22.11. od 18 : 00 hodin hráče Náchoda čeká odložený zápas v Třebechovicích p/o. s domácím SK, to bude jiná dřina.

Jiří Janoušek st. - trenér mužstva : "Byli jsme lepším týmem a po zásluze jsme zvítězili. Ve třetí třetině i přes některá zranění jsme ubránili čisté konto"