V okresním derby jsme Ochotníkům vrátili domací porážku i s úroky!

Před brankou Hronova se často blýskalo a 6 x gólově i udeřilo.

9. kolo | Neděle 05.11.2017, 17:00 | ZS Hronov

HC Wikov Hronov - HC Náchod

1:6

0 : 0, 1 : 4, 0 : 2

Branky : Pánek (Kodym, Havrda), Vondřejc, Havrda (Macháň, Plíhal), Havrda (Janoušek, Plíhal), Chaloupka (Janoušek, Macháň), Kodym (Pánek, Tatar), vyloučení : 4 : 5, bez využití, střely 26 : 30, rozhodčí : Bc. Veselý - Martinek, Horák

Diváci: 385

HC Wikov Hronov:

HC Náchod: Kouba, (Bernart) - Plíhal, Chaloupka, Hrach, Pánek, Komárek (40. Srba), Verner (40. Komárek) - Havrda, Janoušek, Macháň, Ježek, Kodym, Tatar, Škoda, Hlavatý, Vondřejc

HC Wikov Hronov - HC Náchod  1 : 6 (0 : 0, 1 : 4, 0 : 2)

Ve druhém okresním derby s Ochotníky chtěli hosté soupeři vrátit nešťastnou domácí porážku. V brance Primátoři měli opět mladíka Koubu, v obraně hrál Hrach, v poli nejzkušenější Ježek i benjamínek Tatar. Domácí s Mahdalem v brance a v útoku s novou útočnou akvizicí Vackem.
V úvodní třetině přítomní diváci branku neviděli, oba brankáři Mahdal ani Kouba za svá záda žádný kotouč nepustili. 3ance kapitána Macháně v závěru třetiny po gólu doslova volala, ale nic naplat, po první siréně platil stav jako po úvodním buly.

V prostředním dějství byli hosté blízko k vedení ve 23. min., to když Havrda z ostrého úhlu trefil spojnici tyče a břevna! O půl min. později byl na počátku akce Havrda, kterého ránu Mahdal odrazil ke Kodymovi od něhož šla náhra na Pánka, který neomylně zacílil - 0 : 1. V polovině 27. min. se na útočnou misi vydal náchodský bojovník Vondřejc, jehož ránu z úhlu si domácí bek srazil do sítě - 0 : 2. V půli 33. min. hosté zásluhou Havrdy vedli o tři branky - 0 : 3. Gólovou euforii na chvíli zmrazil v polovině 34. min. Petr dorážkou rány Havelce - 1 : 3. Tato branka hosty neposlala do kolen, naopak Havrda na konci 35. min. miířil přesně po náhrách Janouška a Plíhala - 1 : 4.

Ve třetí části hry na konci 46. min.  Chaloupka od modré propálil Mahdala, asistence si připsali Janoušek s Macháněm - 1 : 5. Gólovou tečku si schoval zkušený Kodym na půli 58. min. po spolupráci s Pánkem a mladíkem Tatarem - 1 : 6. Vítězství je naprosto zasloužené a je tou nejlepší pozvánkou na domácí zápas s týmem ze špice tabulky HC Jičín, kterému se budou Primátoři snažit vrátit porážku od Řáholce.

Jiří Janoušek st. - trenér mužstva : "Po celé utkání jsme byli lepším týmem, což jsme stvrdili i krásnými brankami. Soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili a zaslouženě jsme zvítězili"