I když jsme po celé utkání diktovali tempo hry, získali jsme pouze bod!

1. kolo | Neděle 01.10.2017, 17:00 | ZS Nová Paka

HC Nová Paka - HC Náchod

7:6 sn

2 : 1, 2 : 2, 2 : 3 - 0 : 0, 1 : 0

Branky : Havrda (Macháň), Valášek (Komárek), Valášek (Škoda, Pánek), Havrda, Maršík (Hlavatý, Leeder), Kodym (Plíhal, Chaloupka), vyloučení : 5 + TS : 4, využití : 0 : 2, střely : 30 : 41, rozhodčí : Pahulák - Kozák, Macek

Diváci: 143

HC Nová Paka:

HC Náchod: Bernart, (Lukáš) - Plíhal, Chaloupka, Komárek, Pánek, Srba, Verner - Havrda, Janoušek, Macháň, Škoda, Kodym, Valášek, Leeder, Hlavatý, Maršík

BK Nová Paka - HC Náchod  7 : 6 sn (2 : 1, 2 : 2, 2 : 3 - 0 : 0, 1 : 0)

K souboji na led soupeře, se kterým se Náchodu již řadu zápasů nedaří, nastoupili hosté s Bernartem v brance bez distancovaného bojovníka Vondřejce. Domací v brance se Škopem a s posilami z Vrchlabí a Jablonce n/N..

Do zápasu vstoupili lépe hosté, vypracovávali si šance, zůstalo však bohužel jen u nich. Domácí se ujali brankou šikovného Hrice v 7. min. z prakticky první vážnější šance - 1 : 0. Hosté vyrovnali Havrdou z přesilovky v polovině 10. min. po nahrávce kapitána Macháně při vyloučení Richtera. Pak hosté přežili bez gólové úhony oslabení 5 : 3, v 16. min. při trestech Hlavatého a následně Kodyma. Do kabiny šli šťastnější domácí po brance Barbory z půle 20. min. - 2 : 1.

V prostředním dějství ve 22. min. Valášek využil nahození Komárka a srovnal na 2 : 2. V čase 22 : 22 Havrda trefil pouze horní tyč. V polovině 26. min. Janoušek servíroval Havrdovi před branku, ale ten ji minul. V čase 30 : 16 domácí znovu vedli zásluhou Hrice - 3 : 2. Přesně po min. Škop podrazil mladíka Maršíka a následovalo trestné střílení, které sám faulovaný neproměnil. Vyrovnání přišlo ve 37. min. z hole Valáška v přesilovce po nahrávkách Škody a Pánka - 3 : 3, vyloučen byl Barbora. Po min. zase Paka vedla zásluhou Hlouška - 4 : 3.

Ve třetí třetině Havrda po osmi sek. vyrovnal na 4 : 4. O 30 sek déle skóroval Šuvara a domácí znovu vedli - 5 : 4. Ve 48. min. domácí odskočili zásluhou Rychlovského o dvě branky - 6 : 4. Po necelé min. vstřelil kontaktní branku Maršík po nahrávkách Hlavatého a Leedera - 6 : 5. V úvodu 52. min. tlak Náchoda korunoval vyrovnávací brankou zkušený Kodym po spolupráci s Plíhalem a Chaloupkou - 6 : 6. Další brankové příležitosti Primátoři nevyužili a následovalo prodloužení.

V něm Náchod po celou dobu byl aktivnější, ale rozhodnout nedokázal a následovala loterie samostatných nájezdů

O bodu navíc rozhodl Barbora.

V dalším utkání se Náchod představí před domácím publikem ve středu 4.10. od 18 : 00 hodin v tradičním okresním derby s HC Wikov Hronov, jistě bude k vidění napínavý hokej.

Ludvík Berger - manažer mužstva : "V úvodním zápase sezóny se hrál atraktivní hokej pro diváky bohatý na góly. V průběhu utkání jsme byli lepším týmem, soupeř z první vážnější akce skóroval. Šance jsme si vytvářeli, ale s gólovým zakončením jsme byli na štíru. Pořád jsme doháněli gólové manko, ve třetí třetině dokonce dvougólové. V prodloužení jsme soupeře jasně přehrávali, skórovat se nám nepodařilo. V samostatných nájezdech v dovednostní loterii byl šťastnější soupeř, ke kterému se přiklonilo štěstí, to nám chybělo. Náš tým předváděl hru spíše hodnou průběhu sezóny než ze samého úvodu. Oceňují bojovnost celého týmu!"