Zkušený Ježek v prodloužení zajistil obhájci vítězstvíí v úvodním semifinále!

Středa 08.02.2017, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

3:2 pp

1 : 1, 0 : 0, 1 : 1 - 1 : 0

Branky : Pánek (Ježek), Havrda (Chaloupka), Ježek, vyloučení : 9 : 7, využití : 2 : 0, střely : 35 : 27, rozhodčí : Maštalíř - Janovský, Řezníček

Diváci: 211

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Chaloupka, Javůrek, Pánek, Suk, Verner - Komárek, Hlavatý, Havrda, Ježek, Kodym, Janoušek, Vondřejc, Škoda, Zeman, (Leeder)

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  3 : 2  pp (1 : 1, 0 : 0, 1 : 1 - 1 : 0) stav série : 1 : 0

K prvnímu semifinálovému zápasu nastoupil obhájce titulu v derby s okresním rivalem v brance s Mertlíkem, s Chaloupkou i Vondřejcem, chyběli Luňák, Hrach, Macháň a Valášek. Hosté v brance se zkušeným Navrátilem, postrádali Vejmana a Langpaula.
Domácí se ještě ani nerozkoukali a ve 26. sek. zápěstím neomylně švihl Koblížek a hosté vedli 0 : 1. Na konci téže min. museli navíc Primátoři čelit oslabení po faulu Janouška. Na konci 12. min. si domácí hru v oslabení zopakovali při vyloučení Javůrka. V čase 14 : 00 se domácí obranou nezadržitelně prodral Hlavička a jeho rána zazvonila o horní tyč Mertlíkovy svatyně! O 49 sek později si domácí zahráli přesilovky po nedovoleném zákroku Ježíka. Na konci 16. min. byli vzájemně vyloučeni Janoušek s kapitánem Merklem. V 19. min. se na útočnou misi vydal kapitán Škoda a jeho rána po zákroku Navrátila skončila na pravé tyčce. V tentýž moment byli vyloučeni Zeman s Bečkou, který obdržel o dvě min. navíc. Pak byl vyloučen Javůrek. V polovině 20. min. byl trestán nedovolený zákrok Kociána. Když do konce úvodní třetiny chybělo 0,4 sek. Ježek dojel takřka ztracený kotouč, nahrál jej mezi kruhy Pánkovi, který zacílil neomylně a bylo srovnáno - 1 : 1.

Ve druhé třetině byli Primátoři aktivnější, branku se jim pozornému Navrátilovi ale vstřelit nepodařilo.

Ve třetím dějství byl po 35 sek. vyloučen Komárek, během oslabení Mertlík předvedl několik jistých zákroků. Na konci 43. min. stálo při domácím gólmanovi štěstí po ráně šikovného Kociána do břevna. V samém úvodu 47. min. se proti pravidlům provinil Koblížek. O jeho brzký návrat mezi mantinely se postaral po půl min. přesnou tečí Chaloupkovy rány Havrda - 2 : 1. Pak domácí ubránili tři vyloučení v řadě, Javůrka ve 49. min., Vernera v půli 52. min. a Suka v 56. min.. Hostům se podařilo vyrovnat Karlem v čase 57 : 30 - 2 : 2. Na konci téže min. fauloval Světlík a Náchodu se naskytla možnost rozhodnout ještě v normální hrací době, to se nestalo a šlo se do prodloužení.

V něm se časomíra zastavila na hodnotě 64 : 00, kdy po přesném Mertlíkově zákroku, Kodym našel přesným pasem Ježka, který na dvakrát překonal Navrátila - 3 : 2 a zajistil v semifinálové sérii hrané na tři vítězná utkání vedení 1 : 0.
Další utkání se hraje na ledě soupeře v neděli 12.2. od 17 : 00 hodin, čeká nás velmi téžký zápas.

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "První zápas play - off byl hodně vyrovnaný. S Jaroměří hrajeme třetí ply - off sérii ve třech sezónách, takže už asi oba víme, co od soupeře můžeme očekávat. Zápas jsme zvládli velice dobře. Celý zápas jsem byl přesvědčený, že si jdeme za vítězstvím. Ze zápasu jsme si také odnesli hodně poznatků, na kterých do neděle ještě musíme zapracovat."