Primátoři smazali tříbrankové manko a po zásluze zvítězili

25.01.2017 | Jaroslav Krulich

Po úvodním kolapsu se hosté otřepali a dovedli zápas v Bydžově k tříbodovému vítězství.

28. kolo | Středa 25.01.2017, 18:00 | ZS Nový Bydžov

HC Stadion Nový Bydžov - HC Náchod

4:6

3 : 1, 0 : 4, 1 : 1

Branky : Javůrek, Javůrek (Komárek), Ježek (Kodym, Janoušek), Škoda (Suk), Ježek (Pánek), Zeman (Leeder), vyloučení : 5 : 4, bez využití, střely : 36 : 28, rozhodčí : Votroubek -Karlík, Vodička

Diváci: 135

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Novák, Verner, Suk, Pánek - Komárek, Hlavatý, Javůrek, Ježek, Kodym, Janoušek, Leeder, Škoda, Zeman

Stadion Nový Bydžov : HC Náchod  4 : 6 (3 : 1, 0 : 4, 1 : 1)

Úřadující krajský přeborník nastupoval k tomutu zápasu s vědomím, že výsledek na 2. místě po základní části a 6. místě soupeře již nic nemůže změnit. Hlavním cílem bylo, aby se nikdo před play - off nezranil. Trenéři lepili sestavu doslova na poslední chvíli. V brance znovu dostal důvěru Mertlík, v obraně nastoupil po určité zápasové odmlce junior Novák a první útok byl složen z beků Komárka a Javůrka a centra Hlavatého. Chyběli Hrach, Chaloupka, Plíhal, Havrda, Vondřejc, Valášek a Macháň. Domácí měli v brance Veselého, v sestavě nechyběli zkušení Nedbal s Kubištou ani kanonýr Chára, naopak nehrál 5 gólový hrdina zápasu s Hronovem mladík Hlaváček.

První dějství se Primátorům v úvodu příliš nepovedlo. V polovině 7. min. skóroval ranou švihem Brádler - 1 : 0. O necelou min. později zvyšoval kanonýr Chára na 2 : 0. V půli 12. min. udeřili domácí Vosykou potřetí - 3 : 0, když Mertlík neměl šanci zasáhnout. Hosté snížili Javůrkem ve 20. min. - 3 : 1.

Ve druhé třetině jakoby za Náchod nastoupil jiný tým. Po min. a 13 sek. vstřelil kontaktní branku Javůrek po nahrávce Komárka - 3 : 2. po dalších 34 sek. vyrovnal Ježek po spolupráci s Kodymem a Janouškem - 3 : 3. V úvodu 29. min. Suk našel přesným pasem kapitána Škodu, který šanci proměnil - 3 : 4. Ve 33. min. pálil Pánek a Ježek doklepával za Veselého - 3 : 5.

Ve třetí třetině v úvodu hráli hosté dvojitou přesilovku při vyloučení Nedbala ve 42. min. a Cháry z úvodu min. 43.. Stav se při výhodě dvou hráčů v poli nezměnil. Pak předvedl několik jistých zákroků Mertlík, především při šancích Menyhárta a juniora Šimůnka a hosty podržel. V 50. min. se podařilo domácím zásluhou Fialy snížit - 4 : 5. Případné drama odmítl o min, déle Zeman po souhře s Leederem - 4 : 6. Skóre nedoznalo změn ani při vzájemném vyloučení v 55. min. Mádleho a Javůrka, který obdržel o dvě min. navíc.
Vstup do play - off čeká na Náchodské v semifinálovém duelem ve středu 8.2. od 18 : 00 hodin v domácím prostředí a soupeřem jim bude hůře postavený vítězný tým po čtvrtfinále.