Po vydřeném vítězství u Řáholce jde Náchod do play - off z druhé pozice!

27. kolo | Neděle 22.01.2017, 17:00 | ZS Jičín

HC Jičín - HC Náchod

2:3

0 : 0, 2 : 2, 0 : 1

Branky : Havrda (Vondřejc), Havrda  - TS, Pánek (Ježek), vyloučení : 5 + TS : 9, využití : 0 : 1, oslabení : 0 : 1, střely : 32 : 28, rozhodčí : Votroubek - Havelka, Janovský

Diváci: 80

HC Jičín:

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Verner, Hrach, Pánek, Suk, Komárek - Vondřejc, Hlavatý, Havrda, Ježek, Kodym, Janoušek, Leeder, Škoda, Zeman

HC Jičín - HC Náchod  2 : 3 (0 : 0, 2 : 2, 0 : 1)

Hosté k tomuto zápasu přistupovali s plnou zodpovědností, neboť potřebovali získat min. dva body zajišťující 2. místo po základní části, které značí postup přímo do samifinálových bojů. V brance nastoupil Mertlík, v obraně hrál Hrach, naopak chyběli Chaloupka, Javůrek, Macháň a Valášek. Domácí měli v brance trochu překvapivě Pivrnce, chyběl zkušený Vajsejtl, Žďárský a Mizera.
V úvodní třetině branku přítomní diváci neviděli, oba brankáři Pivrnec i Mertlík udrželi čisté konto.

V prostředním dějství v úvodu 26. min. byl vyloučen Kodym a v polovině 27 min. putoval na trestnou lavici po nešťastném vyhození kotouče mimo hrací plochu. Ve vlastním oslabení se na zteč vydal náchodský bojovník Vondřejc, ten ještě vybrusleného Pivrnce nepřekonal, to se podařilo až v dobré pohodě hrajícímu mladíkovi Havrdovi - 0 : 1. Dlouho odolával Mertlík bez obdržené branky, to se změnilo ve 31. min., když vyrovnal Abel - 1 : 1. V půli 38. min. Vondráček sekl unikající náchodský expres jménem Havrda a rozhodčí Votroubek po faulu nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou a následovalo trestné střílení. To Havrda chladnokrevně proměnil - 1 : 2. V čase 39 : 13 přišel Mertlík o hůl, svou mu zapůjčil obránce Suk, kterému dal svou útočník Leeder, vzniklého zmatku v defenzívě využil k vyrovnání Hloušek - 2 : 2.

Ve třetí třetině měl výbornou šanci rozhodnout ve vlastním oslabení v 53. min. Pánek. V 56. min. fauloval Abel a v úvodu 57. min. si spravil náladu Pánek, když jeho dělovku od modré po nahrávce Ježka zastavila síť - 2 : 3. V závěru utkání v polovině 57. min. ještě došlo k ruční výměně dvou hráčů s číslem 19 Zörklera a Vondřejce, kteří dostali dvojité tresty. Do konce utkání se stav již nezměnil a hosté se mohli radovat z druhého místa po základní části KLM.
Ve středu 25.1. od 18 : 00 hodin ještě čeká Primátory utkání závěrečného kola v Novém Bydžově se Stadionem.

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Dnešní zápas v Jičíně pro nás znamenal hodně. Je to potvrzení druhého místa po základní části a přímý postup do play - off. Nehrálo se nám ale lehce. Nevím, jestli to bylo dané důležitostí zápasu, nebo tím, že jsme hráli v improvizovaném složení po zranění Šimona Macháně. Rozpadl se nám první útok. Druhý hrál spolu poprvé. Nebyli jsme schopni udržet si posty v naší obranné hře. Ve druhé třetině jsme si vypracovali spoustu brankových příležitostí, ale neproměnili jsme je. Naopak po dalším zmatku v obranné třetině Jičín vyrovnal. Ve třetí třetině jsme hráli už daleko lépe v obraně, ale zase nás sráželo hodně vyloučení. Nakonec náš třetí útok zařídil přesilovou hru, kterou jsme se štěstím proměnili. Následný tlak jsme výborně přestáli a zápas dotáhli do vítězného konce. Čtvrtou sezónu v řadě jsme tak skončili nejhůře druzí!!!"