Přeborník konečně po výborném výkonu vyhrál, lví podíl měl Kodym hatrick + 2 asistence!!

11.01.2017 | Jaroslav Krulich

V obraně tvrdil muziku Hrach!

24. kolo | Středa 11.01.2017, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Stadion Nový Bydžov

7:2

3 : 1, 2 : 1, 2 : 0

Branky : Vondřejc (Plíhal, Chaloupka), Kodym (Plíhal), Plíhal (Kodym, Ježek), Kodym, Ježek (Kodym, Pánek), Kodym (Ježek, Havrda), Vondřejc, vyloučení : 9 : 10, navíc Postolka (Nový Bydžov 10 min. OT, využití : 2 : 0, oslabení : 2 : 1, střely : 31 : 25, rozhodčí : Veinfurter - Havelka, Janovský

Diváci: 80

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Chaloupka, Hrach, Pánek, Suk, Verner - Vondřejc, Macháň, Komárek, Ježek, Kodym, Havrda, Leeder, Škoda, Zeman

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod - Stadion Nový Bydžov  7 : 2 (3 : 1, 2 : 1, 2 : 0)

Domácí k tomutu utkání nastupovali se vší vážností, nic jiného než vítězství nebrali. V sestavě se objeviil zkušení Hrach s Ježkem, chyběli Javůrek, Janoušek, Valášek a Hlavatý. Hosté přijeli s kanonýrem Chárou a zkušenými Nedbalem, Kubištou a Kozákem.
Na konci 4. min. otevřel skóre hostující Menyhárt - 0 : 1. V úvodu 5. min. byl vyloučen Kropáč a zásluhou Vondřejce byl po 15 sek. zpět ve hře po asistencích Plíhala a Chaloupky - 1 : 1. Přesně v půli úvodní třetiny fauloval Pánek. Ve 12. min. v oslabení Plíhal našel Kodyma a ten strhl vedení na stranu Náchoda - 2 : 1. Třetinovou podobu skóre 3 : 1 dal na počátku 18. min. šibenicovou trefou Plíhal po nahrávkách Kodyma a Ježka.

Druhá třetina se nesla v režii domácích, kteří Kodymem zvyšovali v polovině 28. min. ve vlastním oslabení při vyloučení Zemana na 4 : 1. Ve 30. min. snižoval rovněž při vlastn ím oslabení obávaný střelec Chára - 4 : 2. V samém konci 36. min. pykal za faul Kozák, po 12 sek. přišla strojová kombinace 2. formace na jejímž počátku byl průnik Pánka, pak náhra od Kodyma Ježkovi, na kterého vzývala poloprázdná klec - 5 . 2.

Ve třetím dějství dění na ledě připomínalo hru kočky s myší, ale branky dlouho ne a ne přijít. V čase 47 : 15 si hattrickovou ranou KOdym navýšil střelecké konto po náhrách Ježka a Havrdy - 6 : 2. O konečnou podobu skóre se postaral po samostatné akci Vondřejc ve 49. min. - 7 : 2. Tentýž hráč v dalších dvou šancích kolegu Kodyma nenapodobil, branky se nedočkal ani kapitán Škoda. Po závěrečném klaksonu následovala řádná děkovačka domácích fans.
V neděli 15.1. čeká Primátory těžké okresní derby od 17 : 00 hodin v Jaroměři s HC, půjde o přímý souboj o 2. příčku.

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Zápas proti Bydžovu jsme začali stejně jako ten poslední v Hronově. Dostali jsme soupeře pod tlak, vypracovali jsme si čtyři gólové šance a ve čtvrté minutě prohrávali 0 : 1 :-). Naštěstí jsme se z toho brzy oklepali a dali tři branky, pod které se podepsal skvělým výkonem Kuba Plíhal (1 + 2). Zaváhání v naší přesilové hře za stavu 4 : 1 nás ale nerozhodilo a přidali jsme další góly. Myslím, že to byl po dlouhé době zápas, který jsme měli zcela pod kontrolou a zaslouženě vyhráli velkým rozdílem. Všichni hráči podali výborný výkon. Na tento zápas chceme navázat v Jaroměři, kam bych chtěl srdečně pozvat naše věrné HCN FANS. Vaši podporu budeme v tak důležitém zápase určitě potřebovat!!!"