Předvánoční hattrickové galapředstavení hrajícího trenéra Kodyma u Řáholce

18.12.2016 | Jaroslav Krulich

Hrající trenér Kodym zatížil konto soupeře třemi brankami a přispěl i jednou asistencí

20. kolo | Neděle 18.12.2016, 17:00 | ZS Jičín

HC Jičín - HC Náchod

2:5

Branky : Kodym (Hrach), Kodym (Macháň), Havrda (Macháň, Kodym), Kodym (Havrda, Hrach), Pánek (Hrach, Havrda), vyloučení : 7 : 5, využití : 0 : 2, střely : 15 : 36, rozhodčí : Petr - Bednář, Runštuk

Diváci: 153

HC Jičín:

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Chaloupka, Hrach, Pánek, Suk, Verner - Vondřejc, Hlavatý, Komárek, Havrda, Kodym, Macháň, Leeder, Škoda, Zeman

HC Jičín - HC Náchod  2 : 5 (1 : 2, 1 : 2, 0 : 1)

Hosté představili novou akvizici do obrany hrající dosud pravě za Jičín Petra Chaloupku. V brance znovu s Mertlíkem, kterému jistil záda tentokrát mladík Lukáš, bez Javůrka, Janouška, Valáška a Ježka. Domácí měli v brance Beneše, hráli kapitán Weiss, Vajsejtl i Kysela.
Hosté začali výborně, již v čase 2 : 09 přišel nedovolený zákrok Buchara a přesně o min. déle jej poslal zpět do hry Kodym po nahrávce Hracha - 0 : 1. Domácí ještě na konci téže min. odpověděli gólově Novým - 1 : 1. V samém úvodu 18. min. to byl znovu Kodym po nahrávce Macháně a stanovil třetinové skóre na 1 : 2 pro Náchod.

Ve druhé třetině ve 31. min. Havrda využil nahrávek Macháně a Kodyma - 1 : 3. Na konci 37. min. snížil Žďárský na 2 : 3. Hosté šli zásluhou Kodyma do kabin s dvougólovým vedením v zádech - 2 : 4, asistoval Hrach.

I ve třetí třetině se hrálo dle náchodských not, domácí Mertlíka prověřovali zejména v přesilových hrách. V 51. min. min, mířil Havrda pouze do tyče. Vítězství pečetil 6 sek. před koncem zápasu Pánek, když si pohrál s Benešem po spolupráci s Hrachem a Havrdou. Vítězství naprosto zasloužené.
Poslední zápas v tomto roce čeká Primátory v tuto středu 21.12. od 18 : 00 hodin na ledě lídra HC Dvůr Králové n/L..

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Zápas v Jičíně nám vyšel podle představ. Od začátku do konce jsme plnili stanovené pokyny a došli si pro další důležité vítězství. Skvělý zápas odehrála naše druhá formace, která dala všech pět branek. Ve třetí třetině jsme udělali pár zbytečných faulů, ale v oslabeních jsme hráli dobře a také nás při velkých šancích Jičína podržel brankář Mertlík."