V okresním derby opět vyhráli hosté z Jaroměře

Domácí byli před brankou Jaroměře málo důrazní a zklamali v koncovce!

18. kolo | Neděle 11.12.2016, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

2:5

0 : 3, 0 : 1, 2 : 1

Branky : Vondřejc (Škoda), Zeman (Škoda, Ježek), vyloučení : 2 : 3, navíc Světlík (Jaroměř) TH, využití : 0 : 1, střely : 30 : 33, rozhodčí : Pahulák - Bednář, Runštuk

Diváci: 124

HC Náchod: Mertlík, (Burian) - Plíhal, Verner, Komárek, Pánek, Suk - Havrda, Janoušek, Macháň, Ježek, Kodym, Hlavatý, Škoda (10. Vondřejc), Vondřejc (10. Škoda), Zeman, (Leeder)

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  2 : 5 (0 : 3, 0 : 1, 2 : 1)

Domácí nastoupili v brance opět s Mertlíkem, kterému tentokrát kryl záda poprvé v mistrovském utkání junior Burian, hrál Pánek i Ježek. Chyběli Hrach s Javůrkem a Valášek. Hosté měli v brance zkušeného Navrátila, hráli zkušení Koblížek, kapitán Merkl a Hamáček.
V polovině 4. min. se do domácí obrany vřítil jako uragán Hamáček, našel Růtu a hosté vedli 0 : 1. Na konci 4. min. měli hráči Náchoda šanci na srovnání skóre při vyloučení Karla, to se bohužel nepodařilo. Jak se hraje přesilovka předvedli hosté z Jaroměře v 9. min. při vyloučení Zemana, zvyšoval šikovný mladík Kocián - 0 : 2. V polovině 10. min. poslal třetinové skóre na 0 : 3 Kukal.

Ve druhé třetině domácí zlepšili pohyb i přihrávky. Paradoxně se znovu v půli 28. min. zásluhou Kociána z branky radují hosté - 0 : 4. V čase 34 : 03 obdržel hostující Světlík TH za pokus napadení hlavního rozhodčího Pahuláka. Ve 39. min. přesilovku zvýraznil svým nedovoleným zákrokem Karel, následná početní výhoda Náchodu přinesla pouze šanci Kodyma a ránu Plíhala od modré. Přes veškerou snahu domácích se do přestávku skóre zkorigovat nepodařilo.

Ve třetím dějství ve 43. min. vpadl do obrany soupeře kapitán Škoda, našel Vondřejce, který si vybruslil před branku a z úhlu překonal Navrátila. Náchod dále útočil, ale narážel na pozornou obranu v čele s jistým Navrátilem. V půli 57. min. Ježek našel Škodu, který vyslal do sólového nájezdu Zemana a ten nezaváhal a snížil na rozdíl dvou nbranek - 2 : 4. O min. později zhatil domácím po chybném střídání případnou dramatickou koncovku Vejman a pečetil na 2 : 5 pro Jaroměř. Také ve třetím vzájemném zápase se radovali hosté.
V dalším utkání se hráči Náchoda představí ve středu 14.12. od 18 : 00 hodin na horkém ledě v Třebechovicích p/O. proti domácímu SK, případná ztráta dalších bodů by mohla být v konečném účtování osudná!

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Odehráli jsme snad nejhorší třetinu v letošní sezoně. Udělali jsme spoustu individuálních chyb a z toho pramenily tři góly. Od druhé třetiny jsme se postupně zvedali, ale přišlo další propadnutí a další trest. Druhou a třetí třetinu jsme nebyli horším týmem, měli jsme šance, ale chyběl tomu větší klid, důraz v koncovce a hlavně tlak do branky. Ke konci zápasu jsme snížili na 2 : 4, ale špatným střídáním jsme se připravili o závěrečný tlak a případnou power-play. Na druhou stranu jsme hráli proti velmi silnému soupeři, který byl nepříjemný, měl výborný pohyb a dohrával kařdý souboj. Teď už ale vyhlížíme další zápas, kde budeme zase silní a uděláme všechno pro vítězství!"