Náchod porazil Ochotníky po boji o pouze branku!

17. kolo | Neděle 04.12.2016, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Wikov Hronov

5:4

2 : 1, 2 : 2, 1 : 1

Branky : Havrda (Verner, Plíhal), Janoušek, Valášek (Komárek, Vondřejc), Valášek (Plíhal), Havrda (KOdym, Valášek), vyloučení : 8 : 4, využití : 2 : 2, oslabení : 1 : 0, střely : 24 : 28, rozhodčí : Petr - Málek, Karous

Diváci: 172

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Verner, Hrach, Komárek (do 42.), Suk - Havrda, Janoušek, Hlavatý, Vondřejc, Kodym, Valášek (42. Komárek), Leeder, Škoda, Zeman

HC Wikov Hronov:

HC Náchod - HC Wikov Hronov  5 : 4 (2 : 1, 2 : 2, 1 : 1)

Domácí si chtěli v ojresním derby s Ochotníky napravit reputaci po nepodařeném utkání s lídrem ze Dvora. V brance znovu s Mertlíkem, v obraně s Hrachem a v útoku s Valáškem i "novopečeným" otcem Leederem. Chyběli Pánek s Javůrkem a Ježek. Hosté měli v brance Mahdala, chyběli zkušený Fišer s Glosem.
V úvodu zápasu trefil hostující Vítek tyč. Na počátku 10. min. při vyloučení Komárka Petr dorazil Vítkovu ránu na brankovišti - 0 : 1. Domácí vyrovnali po faulu Vítka, kterého vrátil zpět do hry ve 14. min. Havrda po asistenci Vernera s Plíhalem - 1 : 1. Na konci 15. min. byl vyloučen Verner a v úvodu 16. min. se gólově prosadil po samostatné akci Janoušek - 2 : 1.

Ve 25. min. Šejnoha vyrovnal - 2 : 2. Po 50 sek. byl na počátku útočné akce Vondřejc, přes Komárka se kotouč dostal k Valáškovi a domácí znovu vedli - 3 : 2. V polovině utkání domácí mohli soupeři odskočit o dvě branky, jenže ránu Hlavatého zastavila tyč branky Mahdala. V půli 34. min. kdy seděl na trestné lavici Suk se do puku na modré opřel Dostál a jeho ránu zastavila až síť, střela byla pravděpodobně tečována a Mertlík měl navíc zakrytý výhled - 3 : 3. V polovině 38. min. po náhře Plíhala Valášek odmítl vyrovnané třetinové skóre - 4 : 3.

Ve třetím dějství časomíra ukrojila 40 sek. a domácí mladík Havrda po akci Kodyma s Valáškem poslal skóre na rozdíl dvou branek - 5 : 3. V čase 41 : 30 se postaral o dramatickou koncovku kontaktní brankou hostující kapitán Podzimek - 5 : 4. Ve 48. min. při signalizovaném trestu hostujícího hráče po přerušení hry se v rámci fair - play zachoval domácí kapitán Škoda, když sdělil rozhodčímu Petrovi, že se o faul nejednalo a trest tedy uložen nebyl! Vyrovnání nepřinesla ani závěrečná power - play Ochotníků, naopak mohli inkasovat do opuštěné branky z hole Plíhala, ale jeho ráně chyběla přesnost. I tak po skončeném utkání se domácí mohli radovat ze zisku tří bodů se svými fans.
V neděli 11.12. od 17 : 00 hodin je na programu další okresní derby s HC Jaroměř a v tomto zápasu půjde rovněž o hodně!

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Body v tabulce naznačovali, že zápas s Hronovem je pro nás velice důležitý, pro udržení druhého místa. Navíc poslední dva zápasy jsme brali jen jeden bod. Zápas jsme nerozehráli moc dobře, k tomu jsme byli ještě v první třetině čtyřikrát vyloučeni. Hráčům na oslabení to pochopitelě bere síly a naopak někteří se do hry nedostanou. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, ale pořád se nám nedařilo soupeři odskočit na více branek. Ve třetí třetině už jsme hráli sebevědomě, plnili jsme herní plán a výhru jsme udrželi. Moc nás mrzí ztráta Davida Valáška, který se vrátil z marodky, odehrál výborný zápas a dal důležité góly. Chci také vyzdvihnout dva výborné individuální výkony a to Jirky Janouška a Filipa Havrdy!"