Náchodští porazili hráče od Řáholce, až když začali proměňovat šance!

20.11.2016 | Jaroslav Krulich

Pavel Hlavatý se blýskl parádní brankou, když si doslova vychutnal brankáře Beneše

14. kolo | Neděle 20.11.2016, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jičín

4:1

0 : 0, 2 : 0, 2 : 1

Branky : Škoda (Hlavatý), Kodym (Pánek, Komárek), Janoušek (Macháň, Plíhal), Hlavatý, vyloučení : 4 : 3, bez využití, v oslabení : 1 : 0, střely : 45 : 34, rozhodčí : Svoboda - Bednář, Runštuk

Diváci: 113

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Verner, Suk, Pánek, Komárek - Havrda, Janoušek, Macháň, Ježek, Kodym, Valášek (41. Hlavatý), Škoda (41. Leeder), Hlavatý (41. Škoda), Zeman

HC Jičín:

HC Náchod - HC Jičín  4 : 1 (0 : 0, 2 : 0, 2 : 1)

Domácí nastoupili v brance stále s Mertlíkem, na lavičce byl připraven junior Lukáš, chyběli Hrach, Javůrek a Vondřejc. Hosté přijeli do Náchoda z brankářem Benešem, chyběli Buchar, Houser, kapitán Weiss a Borovec.
Domácí začali náporem, ale gólový efekt stále nepřicházel. Náchodští naráželi na pozorného brankáře Beneše. Protože si stejně počínali i hosté, když nenašli gólový recept na muže v masce Mertlíka, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu. Tím nepohnuly ani vyloučení Kysely z 9. min. ani Suka o 5 min. později.

Úvod druhé třetiny měl Náchod patřil domácím. Na počátku 23. min. Kodymova šance brankou neskončila, Benešův pravý beton byl proti. O 7 sek. později Komárek našel na modré Ježka, ale ten v dobré pozici mířil nad hostující branku. V čase 23 : 00 zazvonil mladík Havrda o pravou tyč soupeřovy branky. Pak už to konečně přišlo, v půli 26. min. Hlavatý našel hůl kapitána Škody a domácí vedli 1 : 0. ve 34. min. Kodym zvýšil po spolupráci s Pánkem, který černý projektil od modré nasměroval pouze do hrazení a Komárkem na třetinových 2 : 0 pro domácí.

Do třetí třetiny trenér Luňák musel přeskupit útoky po odstoupení Valáška, do hry se tak dostal Leeder. Na konci 43. min. se prosadil Janoušek po nahrávkách Macháně a Plíhala - 3 : 0. Na konci 53. min. při vyloučení Zemana, předvedl nevídanou akci nekmpromisně zakončenou brankou Hlavatý - 4 : 0. O čisté konto Mertlíka v domácí kleci připravil v 58. min. Vondráček, který dal výsledku konečnou podobu - 4 : 1. Pak se domácí Primátoři museli několikrát vrátit na ledovou plochu po vyžádání domácích fans.
Příští neděli 27.11. od 17 : 00 hodin se Primátoří představí znovu domácímu publiku proti lídru HC Dvůr Králové n/L., doufejme, že bude stejně radostný konec.

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Dnešní zápas s Jičínem dopadl podle našich představ. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který je v letos v tabulce hodně vysoko. V zápase jsme dominovali a s přehledem zvítězili. Vypracovali jsme si spoustu brankových příležitostí a soupeři toho moc nedovolili. S výkonem jsme velmi spokojeni, všechny tři útoky odehráli výborný zápas. Navíc střeleckou smůlu konečně protrhl kapitán Milan Škoda. Jen mě mrzí, že jsme nepomohli Vaškovi Mertlíkovi udržet čisté konto, jeho maminka Ivanka totiž dělá vynikající svačinky."