13. kolo | Středa 16.11.2016, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - SK Třebechovice pod Orebem

7:5

1 : 2, 1 : 1, 5 : 2

Branky : Janoušek (Macháň), Valášek (Novák), Janoušek (Macháň, Plíhal), Havrda (Plíhal, Verner), Kodym (Ježek), Janoušek, Macháň (Janoušek), vyloučení : 1 : 5, využití : 2 : 0, střely : 43 : 22, rozhodčí : Pahulák - Havelka, Karlík

Diváci: 80

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Mertlík, Novák, Pánek, Suk, Komárek - Havrda, Janoušek, Macháň, Ježek, Kodym, Valášek, Škoda, Hlavatý, Zeman, (Leeder)

SK Třebechovice pod Orebem:

HC Náchod - SK Třebechovice p/O.  7 : 5 (1 : 2, 1 : 1, 5 : 2)

Domácí chtěli potvrdit zlepšenou formu a navázat na výborný výkon z Jaroměře. V brance byl znovu mladý Mertlík, připraven byl Lukáš, chyběli Hrach, Javůrek a Vondřejc, Hosté nastoupili v brance s Petrů a 11 hráči v poli, chyběli Hendrich, Hubáček, Kudr.

Úvod zápasu se domácím nevyvedl, neboť v čase 1 : 01 švihl zápěstím Šeda a hosté vedli 0 : 1. Ve 3. min. byl vyloučen kapitán Kostka, domácím se vyrovnat nepodařilo. V 7. min. po obléhání branky soupeře vyrovnal Janoušek po nahrávce Macháně - 1 : 1. Rovnovážný stav vydržel pouhou min. a 1 sek., o změnu skóre se postaral Dostál a hosté znovu vedli. O dvě min. později se faulem provinil Bartoň, šance Zemana ani Plíhala k vyrovnání nevedky. V 15. min. se na Mertlíka řítil Kosina, skóre se neměnilo. V půli 20. min. se do úniku dostal Havrda, Petrů si poradil i s dorážkou domácího mladíka. Současně s klaksonem byl po poskytnuté výhodě vyloučen Dostál.

Ani vstup do druhého dějství Primátorům nevyšel, na konci 23. min. se napřáhl Dostál a hosté vedli opět rozdílem dvou branek - 1 : 3. V polovině 28. min. se podařilo vstřelit kontaktní branku po náhře juniora Nováka střelou do levé šibenice Valáškovi - 2 : 3.

Domácí vstupovali do třetí třetiny s odhodláním zápas zvrátit. Trhlinu náchodský plán utržil na konci 43. min. po ráně Bohdaneckého, která propadla Mertlíkovi do sítě - 2 : 4. Ve 46. min. byl vyloučen Dostál a o jeho předčasný návrad mezi mantinely se v půli 48. min. postaral po spolupráci s Macháněm a Pl,íhalem Janoušek - 3 : 4. V úvodu se 50. min. hosté provinili chybným střídáním a zle na tuto skutečnost doplatili. Po 24 sek. jej zpět do hry vrátil Havrda po ráně Plíhala - 4 : 4. O dalších 7 sek. déle již domácí zásluhou zkušeného Kodyma vedli, ten využil nahrávku neméně ostříleného Ježka - 5 : 4. V polovině 55. min. zacinkal o pravou tyč branky Petrů Macháň. Na konce téže min. završil hattrick s chutí hrající Janoušek -  6 : 4. Macháň se přeci jen prosadil v půli 58. min. po kolmici Janouška - 7 : 4. Hosté ještě konečný výsledek kosmeticky upravili 11 sek. před uplynutím 60. min. zásluhou Šedy - 7 : 5. Pak již následovala zasloužená děkovačka náchodských fans.
V dalším zápase se Primátoři představí v neděli 20.11. v domácím prostředí proti HC JIčín, v úvodním zápase nás soupeř trápil a porazili jsme jej fotbalovými 1 : 0, uvidíme jak si povedou domácí střelci nyní.

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Zápas se opět nevyvíjel podle našich představ. Brzy jsme prohrávali i když jsme směrem dopředu hráli solidně. Za dvě třetiny jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí, ale brankář Třebechovic Tomáš Petrů chytal výborně. Naopak soupeř trestal každou naši chybu. Do třetí třetiny jsme šli odhodlaní, že střeleckou smůlu protrhneme a to se taky stalo. Konečně nám to tam začalo padat a zápas, jsme otočili ze stavu 2 : 4. Opět nás zápas stál dost sil. Kluci dřeli do poslední vteřiny a i za nepříznivého stavu nestratili víru ve vítězství!"