12. kolo | Neděle 13.11.2016, 17:00 | ZS Jaroměř

HC Jaroměř - HC Náchod

2:4

0 : 1, 2 : 3, 0 : 0

Branky : Valášek (Kodym), Macháň (Janoušek, Plíhal), Zeman (Javůrek), Kodym (Hrach), vyloučení : 6 : 6, využití : 0 : 1, střely : 27 : 29, rozhodčí : Šmika -Rezníček, Zeman.

Diváci: 150

HC Jaroměř:

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Komárek, Hrach, Suk, Javůrek, Novák - Havrda, Janoušek, Macháň, Škoda, Hlavatý, Zeman, (Leeder)

HC Jaroměř - HC Náchod  2 : 4 (0 : 1, 2 : 3, 0 : 0)

Hosté k tradičnímu okresnímu derby nastupovali v brance s Mertlíkem, náhradníkem byl opět junior Lukáš, jednička Luňák koučoval pouze ze střídačky. K dispozici již byli Hrach s Javůrkem i kapitán Škoda, chyběli Verner s Pánkem a Vondřejc. Domácí postrádali kapitána Merkla a Hofmana.
Hosté se chtěli vyvarovat momentů ze dvou posledních zápasů, kdy pokaždé inkasovali v úvodu 1. třetiny. Tentokrát sami udeřili v 58. sek. Valáškem po spolupráci s Kodymem - 0 : 1. V úvodním dějství hráči Náchoda hráli výborně takticky, domácí nenašli recept na precizní hru Primátorů.

Také ve druhém dějství se prvně radovali Náchodští, když v polovině 24. min. skóroval Macháň po náhrách Janouška a Plíhala - 0: 2. Pak začali domácí lépe bruslit a kombinovat a výsledkem bylo vstřelení kontaktní branky Kociánem ve 26. min. - 1 : 2. V polovině 34. min. bylo zásluhou Hamáčka vyrovnáno - 2 : 2. Ve 36. min. Javůrek našel přesným pasem Zemana a ten vysekl parádní blafák a Navrátil lovil kotouč ze sítě potřetí - 2 : 3. V čase 36 : 30 Macháň mířil nad branku Jaroměře.

Ve třetí třetině již hosté vedení ubránili, největší šanci měl Hlavnička v 57. min., jeho rána skončila na tyči.
V dalším zápase se hráči Náchoda představí domácímu publiku ve středu 16.11. od 18 : 00 hodin proti SK třebechovice p/O..