Náchod po boji vrátil Bydžovu porážku i s úroky

09.11.2016 | Jaroslav Krulich

Se zaskakujícím kapitánem Macháněm a uzdraveným Ježkem domácí přehráli Nový Bydžov.

11. kolo | Středa 09.11.2016, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Stadion Nový Bydžov

5:2

1 : 1, 1 : 0, 3 : 1

Branky : Valášek (Ježek, Plíhal), Havrda (Macháň), Kodym (Pánek, Ježek), Macháň, Kodym (Píhal), vyloučení : 5 : 5, využití : 2 : 0, střely : 32 : 38, rozhodčí : PAhulák - Dudadík, Novák

Diváci: 75

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Verner, Novák, Pánek, Suk, Komárek - Havrda, Janoušek, Macháň, Ježek, Kodym, Valášek, Leeder, Hlavatý, Zeman

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod - Stadion Nový Bydžov  5 : 2 (1 : 1, 1 : 0, 3 : 1)

Hráči Náchoda chtěli soupeři oplatit porážku z jeho ledu. V brance znovu s Mertlíkem, připaraven byl junior Lukáš, druhá formace si díky premiérovému startu velezkušeného Ježka mohla zahrát v mistrovském složení, chyběli Hrach s Javůrkem, kapitán Škoda a Vondřejc. Hosté v brance s Veselým, bez šikuly Jebavého, se zkušenými Kozákem a
Kubištou.

Vstup do utkání domácím nevyšel, již ve 14. sek. se střelou zápěstím prosadil ještě za modrou Kozák - 0 : 1. Přesně v čase 1 : 00 trefil horní tyč Kubišta. V polovině 8. min. se neprosadil Hlavatý. Na konci 17. min. trefil tyč Nedbal. Po min. se v gólové šanci neprsadil Janoušek. V půli 19. min. fauloval brankář Veselý a na trestnou se vydal Myslivec. O vyrovnání se postaral Valášek po uplynutí další min., po spolupráci s Ježkem a Plíhalem - 1 : 1.

Ve druhé třetině na konci 23. min. fauloval Mádle a přesilovku 5 na 3 nabídli hosté Náchodu v úvodu 25. min. po chybném sřídání, na trestnou putoval Fiala. V půli téže min. měl slibnou šanci Ježek, skóre se neměnilo. Branka přišla v závěru 39. min. z hole mladíka Havrdy po asistenci Macháně - 2 : 1.

Vstup do třetího dějství patřil domácím, neboť v case 41 : 00 se trefil Kodym po náhrách Pánka a Ježka - 3 : 1.po uplynutí 58 sek. bakhandovo ranou pod padajícím Veselým skóroval Macháň - 4 : 1.Ve 39. min. snižoval Bradler - 4 : 2. V půli 42. min. byl vyloučen Komárek a po uplynutí 24 sek. jej následoval Verner. Po dvou min . se dovýborné šance dostal Kubišta, Mertlík byl pozorný. V 59. min. se faulem provinil Mádle. Sedm sek. před koncem 3. třetiny se prosadil Kodym - 5 . 2.
V neděli 13.11. se uskuteční další okresní derby s HC Jaroměř na jeho ledě, hosté budou chtít odčinit nečekanou domácí porážku.

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Dnešní zápas byl pro nás velice důležitý, jako potvrzení předchozích výher. Do zápasu jsme vstoupili opět "výborně", góla jsme dostali už asi ve dvacáté vteřině. První třetina byla z naší strany opravdu strašlivá. Chyběl nám důraz,nasazení, pohyb, přesnost přihrávky... V kabině jsme si vše v klidu vyříkali a od druhé třetiny už jsme hráli myslím velice dobře. Na nohy nás postavil krásný gól Filipa Havrdy a začali jsme si konečně věřit i v koncovce. Třetí třetina už byla výborná,dali jsme rychle dva góly a zápas s přehledem dohráli. Opět musíme pochválit všechny tři útoky. Už se těšíme na nedělní zápas do Jaroměře,doufám že přijedou Fans HCN a vytvoří nám opět skvělou kulisu."