S Ochotníky vítězství stejným skóre jako v Náchodě

10. kolo | Neděle 06.11.2016, 17:00 | ZS Hronov

HC Wikov Hronov - HC Náchod

3:5

3 : 2, 0 : 2, 0 : 1

Branky : Havrda (Hlavatý, Komárek), Pánek (Kodym), Pánek (Macháň, Valášek), Macháň (Valášek, Kodym), Havrda (Verner), vyloučení : 4 : 2, využití : 0 : 2, střely 35 : 35, rozhodčí : Šmika - Bednář, Runštuk

Diváci: 405

HC Wikov Hronov:

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhal, Verner, Suk, Pánek, Novák - Havrda, Hlavatý, Komárek, Macháň, Kodym, Valášek, Leeder, Škoda, Zeman

HC Wikov Hronov - HC Náchod  3 : 5 (3 : 2, 0 : 2, 0 : 1)

K tradičnímu okresnímu derby hráči Náchoda nastoupili s Luňákem na postu kouče, branku hájil Mertlík, záda mu kryl junior Lukáš a v obraně se představil benjamínek Novák. Chyběli Hrach, Javůrek, Janoušek a Vondřejc. Ochotníci v brance s Mahdalem a v útoku již s uzdraveným kanonýrem Šejnohou.
Zápas nezačal pro Náchodské šťastně, neboť již po 22 sek. Mertlík lovil kotouč ze sítě. Nejprve se zdálo, že rozhodčí Šmika přeruší hru po zákroku Mertlíka proti důraznému Glosovi, který atakoval náchodského gólmana, po hvizdu hlavního arbitra se kotouč objevil za brankovou čarou a gól byl k údivu přítomných uznán - 1 : 0. V půli úvodního dějství mohl srovnat skóre střelec Zeman i dorážející kapitán Škoda. V úvodu 15. min. již bylo vyrovnáno, když Havrda využil spolupráce s Hlavatým a Komárkem - 1 : 1. V polovině téže min. si v rozporu s pravidly počínal kapitán Podzimek. Po min. zkušený Kodym provětral domácí obranu, pak našel na modré Pánka a ten skrytou ranou nad ledem uklidil kotouč do sítě - 1 : 2. V úvodu 17. min. hráči hostí čekali odpískání zakázaného uvolnění, ve hře se však pokračovalo a Dudadík vyrovnal - 2 : 2. Po půl min. nekrytý Petr převážil misky vah na stranu Ochotníků - 3 : 2. Pak přišel ostrý zákrok na Macháně, který odešel předčasně do kabiny.

V prostředním dějství se dlouho hosté nemohli gólově prosadit. To se podařilo až Pánkovi na konci 33. min. po nahrávkách Macháně a Valáška - 3 : 3. V čase 35 : 34 měl na holi tutovku Valášek, Mahdal máchl lapačkou a bylo šanci. Ve 37. min. fauloval Glos, v úvodu 39. min. se Macháň prodral mezi dvěmi hráči Hronova a nezadržitelně skóroval, asistujími byli Valášek s Kodymem - 3 : 4.

Ve třetí třetině ve 47. min. Havrda zvyšoval na 3 : 5 po náhře Vernera. V úvodu 52. min. Havrda odmítl hattrickovou trefu, mířil pouze do Mahdala. V 58. min. Mertlík pohotově zakročil proti ráně Petra z bezprostřední blízkosti. Po závěrečném hvizdu mohla vypuknout děkovačka s věrnými fans.
V další domácím zápase se Primátoři představí ve středu 9.11. od 18 : 00 hodin proti Stadionu Nový Bydžov, kterému budou chtít oplatit nečekanou porážku z jeho ledu.

Filip Luňák - hrající trenér mužstva : "Vstup do zápasu nám nevyšel podle našich představ a od první minuty jsme prohrávali. První třetinu jsme prohráli 3 : 2, přesto že jsme byli v útoku nebezpeční. Vzadu jsme ale vytvořili spoustu chyb. Od druhé třetiny jsme se herně zvedli a dostali se do vedení, které jsme už do konce udrželi.
V letošní sezoně zkrátka není slabý soupeř, týmy jsou hodně vyrovnané a tak se na každé vítězství hodně nadřeme.
Velké poděkování za předvedený bojovný výkon patří všem hráčům,hodně nás opět podržel Vašek Mertlík.
Samozřejmě nesmíme zapomenout poděkovat Náchodským FANS, kteří spolu s fanoušky domácích vytvořili krásnou hokejovou atmosféru!"