S Novou Pakou brali Primátoři dva body za víttězství v samostatných nájezdech

02.11.2016 | Jaroslav Krulich

Opět řada spálených šancí znamenala prodloužení a po té i vítězné samostatné nájezdy

9. kolo | Středa 02.11.2016, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Nová Paka

3:2 sn

0 : 0, 1 : 1, 1 : 1 - 0 : 0

Branky : Kodym (Janoušek), Macháň (Kodym, Pánek), vyloučení : 7 : 3, navíc Hrach (Náchod) 10 min. OT + OK, využití : 1 : 0, střely : 34 : 38, rozhodčí : Maštalíř - Kubišta, Roischel

Diváci: 81

HC Náchod: Mertlík, (Lukáš) - Plíhak, Verner, Hrach, Pánek, Javůrek, Komárek, Suk - Havrda, Havatý, Valášek, Janoušek, Kodym, Macháň, Škoda (38. Leeder), Vondřejc (38. Škoda), Zeman

HC Nová Paka:

HC Náchod - BK Nová Paka  3 : 2 sn (0 : 0, 1 : 1, 1 : 1 - 0 : 0, 1 : 0)

Náchodští chtěli navázat na zlepšené výkony a v domácím prostředí bojovat naplno. V brance dostal příležitost mladík Mertlík, záda mu kryl junior Lukáš, první brankář Luňák byl v roli kouče na lavičce a ten měl k dispozici Hracha, stále nemohl počítat s velezkušeným Ježkem. Hosté přijeli do Náchoda v brance s Abrahámem,

V první třetině se diváci branky nedočkali, hrálo se ze zajištěných obran a oba brankáři jak domácí Mertlík tak hostující Abrahám si se všemi zapeklitými situacemi poradili. Největší šance zmařili domácí Valášek, který si sjel v 5. min. za hostující obranu a dostal přesný pas od Komárka a v šanci si rozhýbal i Abraháma, ale jeho bakhandová rána minula o kousíček pravou šibenici. V polovině 19. min. se ve velké šanci neprosadili Kodym ani v dorážce Janoušek. V závěru třetiny v půli 20. min. byl vyloučen hostující kapitán Pour.

Ve druhé periodě ve 24. min. si obávaný hostující snajper Ukhin na pozorného Mertlíka nepřišel. V úvodu 25. min. byl trestán nedovolený zákrok Vernera. Na konci téže min. dělovka Kulhánka zvonila o tyč Mertlíkovy branky. V čase 27 : 47 se gólově prosadil Hloušek - 0 : 1. Přesně po dvou min. vyrovnání zařídil Kodym po najrávce Janouška - 1 : 1. Ve 34.  min. se do šance dostal Kadeřábek J..Ve 38. min. skončil zápas pro bojovníka Vondřejce. Ve 40. min. se do šancí dostali Leeder, Zeman a kapitán Škoda, stav se již neměnil.

Vstup do třetího dějství se domácím nevydařil, neboť na konci 44. min. T. Kadeřábek strhl vedení na stranu hostí - 1 : 2. V čase 46 : 30 se faulem provinil Pour. Po necelé mi n. založil akci Pánek, Kodym našel Macháně a Pour se mohl předčasně vrátit zpět do hry - 2 : 2. Další branka již nepadla a muselo se hrát opět prodloužení. V 57. min. byl nesmyslně vyloučen Hrach, který s výrokem arbitra nesouhlasil a obdržel 10 min. OT a po té i OK za nesportovní chování.

V něm se však nerozhodlo ani při vyloučeních Komárka v 62. min. a Plíhala v úvodu 65. min. a přišly na řadu samostatné nájezdy. V první sérii neuspěl Macháň ani T. Kadeřábek. Stejně si vedli Kodym s J. Kadeřábkem. Pak skóroval Hlavatý a Ukhin na Mertlíka nevyzrál a další bod pro Náchod byl na světě.
V dalším zápase v neděli 6.11. od 17 : 00 hodin je na programu okresní derby s HC Wikov Hronov v Jiráskově městě a určitě nás čeká těžká dřina proti lepšícím se Ochotníkům.