V repríze loňského finále rozhodovaly opět samostatné nájezdy, v nich se radoval Dvůr

30.10.2016 | Jaroslav Krulich

Brankář Luňák místy přiváděl svými zákroky domácí k šílenství!

8. kolo | Neděle 30.10.2016, 17:00 | ZS Dvůr Králové n/L.

HC Dvůr Králové nad Labem - HC Náchod

2:1 sn

0 : 1, 0 : 0, 1 : 0 - 0 : 0, 1 : 0

Branka : Zeman (Škoda, Vondřejc), vyloučení : 3 : 1, bez využití, střely : 41 : 31, rozhodčí : Pahulák - Novák, Pechánek

Diváci: 600

HC Dvůr Králové nad Labem:

HC Náchod: Luňák (63. Mertlík) - Plíhal, verner, Komárek, Pánek, Javůrek, Suk - Havrda, Hlavatý, Valášek, Janoušek, Kodym, Macháň, Škoda, Vondřejc, Zeman, (Leeder)

HC Dvůr Králové n/L. - HC Náchod  2 : 1 sn (0 : 1, 0 : 0, 1 : 0 - 0 : 0, 1 : 0)

Náchodští chtěli v repríze loňského finále navázát na výborný výkon z Třebechovic p/O.. V sestavě chyběl zkušený bek Hrach. Domácí nastoupili v kompletní sestavě.
V úvodním dějství se hrál výborný hokej, obrany dominovaly nad útoky.V půli 11. min. byl vyloučen Daňo a po chvíli měl slibnou šanci Valášek. Na počátku 14. min. se skóre změnilo, kotouč po ose Vondřejc - kapitán Škoda doputoval k Zemanovi a ten neměl problém se skórováním - 0 : 1. Velká šance domácích přišla v čase 19 : 56, kdy Fořt pláchl hostující obraně a z mezikruží jeho dělovka skončila na Luňákově masce, která padá na zem a volný kotouč Polák posílá do sítě, branka v souladu s pravidly uznána není.

Ve druhé třetině domácí zvýšili útočnou aktivitu. Na konci 24. min. po ráně Zmítka zvonila levá tyč Luňákovy branky. Pak ránu Havrdy likviduje pozorný Čáp. Na sklonku 34. min. únik Poláka chytá plně koncentrovaný Luňák.

Ve třetí periodě je 43. min. vyloučen první hráč hostí Vondřejc, hosté se v násyledném oslabení brání úspěšně. V polovině 44. min. přichází vyrovnání, přízemní dělovku Karlíka od modré zastavuje až síť, Luňák neměl možnost zasáhnout, střílející bek využil pohybu hráčů před náchodským gólmanem - 1 : 1. V 57. min. Polák ztroskotává na Luňákovi. Branka již ve zbytku řádné hrací doby nepadla.

V prodloužení nejprve pálí Hlavatý. Pak se došance dostává domácí kapitán Luštinec, stav se nemění. V 63. min. otřeseného Luňáka střídá Mertlík, který vzápětí likviduje ramenem ránu Luštince. Ani prodloužení rozhodnutí nepřináší.

V samostatných nájezdech Luštinec míří mezi Mertlíkovy betony, Valášek neskóruje. Ve druhé sérii s jistotou skóruje zkušený Polák, Pánek míjí Čápovu klec a o prémiovém bodu pro domácí je rozhodnuto.
V dalším zápase se Primátoři představí domácímu publiku ve středu 2.11. od 18 : 00 hodin proti BK Nová Paka, kterému budou chtít vrátit porážku ze soupeřova ledu.

Ludvík BERGER - manažer a kouč týmu : "Celý zápas byl vyrovnaný, akorát se to v některých fázích překlápělo na jednu nebo druhou stranu. Byl to nádherný hokej. Vážím si toho, že ze Dvora Králové vezeme bod. Svému mužstvu nemám co vytknout, všichni hráči podali nadstandardní výkon. Samozřejmě je to stálo hodně sil. Pokud budou i další zápasy v takového kvalitě, tak věřím tomu, že bude o hokej v regionu větší zájem."