Z Třebechovic za tři body, výkon hodný mistra!

Výborný výkon podali úřadující krajští přeborníci hráči Náchoda v Třebechovicích p/O..

7. kolo | Neděle 23.10.2016, 17:00 | ZS Třebechovice p/O.

SK Třebechovice pod Orebem - HC Náchod

2:7

0 : 2, 1 : 0, 1 : 5

Branky : Havrda (Verner), Kodym (Pánek), Havrda (Hlavatý), Kodym (Janoušek, Macháň), Hlavatý (Komárek, Havrda), Janoušek (Pánek, Kodym), Komárek (Plíhal), vyloučení : 4 + TS - 4, navíc Drašnar T. (Třebechovice p/O.) OK, využití : 0 : 2, střely : 39 : 36, rozhodčí : Petr - Bednář, Schánil

Diváci: 95

SK Třebechovice pod Orebem:

HC Náchod: Luňák, (Mertlík) - Plíhal, Verner, Hrach, Pánek, Javůrek, Suk - Havrda, Hlavatý, Komárek, Janoušek, Kodym, Macháň, Leeder, Škoda, Zeman

SK Třebechovice p/O. - HC Náchod  2 : 7 (0 : 2, 1 : 0, 1 : 5)

Hosté na třebechovický led vstupovali s předsevzetím odčinit nečekanou středeční porážku v okresním derby s Jaroměří. V brance se znovu objevil Luňák, v obraně hrál Hrach, v útoku zkušený Kodym s mladíkem Havrdou, stále chyběli Vondřejc s Valáškem. Domácí nastoupili v brance s Petrů, v obraně s Hendrichem a Kostkou a v útoku s Hubáčkem a Dostálem.
Vstup do utkání měli hráči Náchoda vskutku raketový, už ve 45. sek. Verner nahodil kotouč od modré na branku, kde jej nejprve tečoval do Petrů Havrda a následná dorážka téhož hráče již byla gólová - 0 : 1. Na konci 8. min. fauloval T. Drašnar. V 10. min. Kodym využívá nahrávku Pánka a trestaný se jeho zásluhou vrací zpět do hry - 0 : 2. V čase 15 : 00 při vyloučení Janouška mají domácí blízko ke vstřelení kontaktní branky Dostálem, ale jeho rána z bezprostřední blízkosti zvoní o Luňákovu levou tyč.

Také do druhého dějství vstupují hosté aktivně. V úvodu 24. min. končí Macháňův průnik v lapačce Petrů. Ve 32. min. se stejně vede i kapitánovi Škodovi. Od 35. min. hosté polevují v aktivitě, čehož domácí využívají ke snížení v úvodu 38. min. Hornyšem - 1 : 2. Po 10 sek. přichází zahákování Kodyma Dittrichem v gólové šanci a následuje trestné střílení, které Kodym namířil do lapačky Petrů. To bylo ve střední třetině vše.

V čase 40 : 30 přichází veledůležitý moment utkání, Havrda využívá přihrávku Hlavatého - 1 : 3. Ve 46. min. Kodym zakončuje gólově spolupráci s Janouškem a Macháněm - 1 : 4. V polovině 48. min. Hlavatý skóruje po spolupráci s Komárkem a Havrdou - 1 : 5. Na konci 49. min, snižuje Dostál na 2 : 5. V polovině 50. min. obdržuje T. Drašnar za nesportovní chování 10 min. OT a potom i OK. V 53. min. přichází destrukce domácí obrany z hole Janouška, kterému nezištně přihrával po nahrávce Kodyma Pánek - 2 : 6. O gólovou tečku se postaral při vyloučení Dittricha v 57. Komárek tečí rány Plíhala - 2 : 7. Zasloužené tři body po výborném výkonu.
Další nesmírně těžké utkání na soupeřově ledě čeká Primátory v neděli 30.10. od 17 : 00 hodin ve Dvoře Králové n/L. s HC.

Ludvík Berger - manažer týmu : "Velmi dobře odehraný zápas, mimo 5 minut ve druhé třetině jsme v utkání jasně dominovali. Jsem pyšný na tento tým, který předvedl výkon hodný úřadujícího mistra! Všichni hráči podali velmi dobrý a bojovný výkon. Za zlomový moment považuji třetí branku, kterou jsme vstřelili v úvodu třetí třetiny."