V okresním derby šťastnější hosté z Jaroměře.

19.10.2016 | Jaroslav Krulich

Rozhodnutí přinesla pětiminutová přesilovka Náchoda, branka padla paradoxně do domácí klece!

6. kolo | Středa 19.10.2016, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

2:3

2 : 1, 0 : 1, 0 : 1

Branky : Verner (Novák), Janoušek (Macháň), vyloučení : 7 : 6, navíc Škoda (Náchod) 10 min. OT - Souček (Jaroměř) 5 min. + OK, využítí : 0 : 1, oslabení : 1 : 1, střely : 22 : 42

Diváci: 98

HC Náchod: Luňák, (Mertlík) - Plíhal, Suk, Novák, Pánek - Komárek, Janoušek, Macháň, Javůrek, Hlavatý, Verner, Leeder, Škoda, Zeman

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  2 : 3 (2 : 1, 0 : 1, 0 : 1)

Domácí nastupovali v hodně oslabené sestavě, když chyběli Hrach, Kodym, Valášek, Vondřejc a Havrda, hrál mladík Novák. Z důvodu přetlaku obránců se tři objevili v útoku. Hosté se mohli spolehnout na zkušeného Navrátila v brance, v obraně hrál i Růta.

V první třetině se hrálo dle náchodských not a již v čase 1 : 21 se do rány opřel Verner, když využil nahrávku mladíčka Nováka - 1 : 0. V 6. min. byl vyloučen Světlík, domácím se skóre navýšit nepodařilo. To se měnilio hned dvakrát při vyloučení Javůrka, nejprve na konci 10. min. to zvyšoval v oslabení Janoušek po nahrávce Macháně na 2 : 0 pro Náchod a v úvodu následující min. ukončil gólovou střelou Javůrkův pobyt na trestné lavici Kocián - 2 : 1.

Ve druhém dějství hosté viditelně přidali, čehož využili ke srovnání skóre Karlem v čase 25 : 00 - 2 : 2. Při dalším oslabení při vyloučení Ježíka pláchl ve 38. min. Kocián, Luňák byl pozorný.

Ve třetí části se hrál hokej na obě branky. Na konci 43. min. fauloval Souček Zemana a přivodil mu krvavé zran ění v obličeji a po zásluze obdržel trest na 5 min. + OK. Výbornou šanci domácí využít nedokázali, ve 46. min. navíc inkasovali z hole Kociána - 2 : 3. domácí se nadechovali k náporu a v 50. min. přišli fauly Pánka a kapitána Škody, který s výrokem rozhodčího Pahuláka nesouhlasil a obdržel ještě 10 min. OT. Domácí dvojité oslabení přestáli bez úhony, ale ve zbytku řádné hrací doby se jim již alespoň vyrovnat nepodařilo ani při závěrečné power-play. Další zbytečná ztráta bodů.
V neděli 23.10. od 17 : 00 hodin sehrají hráči Náchoda další těžký zápas tentokrát v Třebechovicích p/O.proti SK.

Ludvík Berger - manažer a kouč týmu : "V úvodním dějství jsme soupeře přehrávali, což se projevilo i na skóre. Ve druhé třetině Jaroměř viditelně přidala, zatím co my jsme polevili, čehož hosté dokázali využít k vyrovnání. Ve třetí části hry se hrálo nahoru - dolů, pak se nám naskytla výborná šance zápas rozhodnout v pětiminutové přesilovce, ve které jsme paradoxně inkasovali. Vliv na tom mělo i to, že mužstvo hrálo v poslepované sestavě, bez složení tradičních formací. Ve třetí třetině oba brankáři Luňák s Navrátilem vyřešili řadu složitých situací, v závěru se nám přes veškerou snahu již alespoň vyrovnat nepodařilo."