5. kolo | Neděle 16.10.2016, 17:00 | ZS Nový Bydžov

HC Stadion Nový Bydžov - HC Náchod

3:2

1 : 1, 1 : 1, 1 : 2

Branky : Macháň (Pánek), Kodym (Janoušek), vyloučení : 6 : 7, navíc Vondřejc (Náchod) TH, využití : 2 : 0, střely : 23 : 34, rozhodčí : Šmika - Novák, Pechánek

Diváci: 162

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod: Luňák, (Mertlík) - Plíhal, Verner, Hrach, Pánek, Suk, od 40. Komárek - Macháň (40. Vondřejc), Janoušek (40. Hlavatý), Hlavatý (40. Havrda), Havrda (40. Janoušek), Kodym, Valášek (40. Macháň), Leeder, Škoda, Zeman, Vondřejc, Komárek (oba do 40.)

Stadion Nový Bydžov - HC Náchod  3 : 2 (1 : 0, 1 : 0, 1 : 2)

Primátoři nastoupili v brance se zkušeným Luňákem, Hrachem v obraně a v útoku s Havrdou, chyběl Javůrek. Stejně jako při domácím zápase s Hronovem, tak i na bydžovský led vyjeli v nových dresech, tentokrát v modré venkovní variantě. Domácí postavili mezi tři tyče Veselého, v obraně hrál zkušený Nedbal, v útoku Kubišta a Kozák.

V úvodu 1. třetiny si hosté vypracovali několik příležitostí, leč zůstalo pouze u nich. Největší z nich měl tečí Valášek v čase 8 : 00. V 9. min. byl vyloučen Kodym, o min. déle otevřel skóre kapitán Kozák - 1 : 0. V čase 12 : 20 tutovku Kubištovi lapil výborný Luňák. Hosté dále dobývali domácí svatyni, v ní stál Veselý, který působil jako magnet.

Též ve druhém dějství hosté nemohli najít střelecký recept. Jediná branka v této třetině padla při vyloučení Hracha ve 40. min. - 2 : 0.

Do třetí třetiny trenéři přeskupili i v důsledku odstoupení Valáška útoky. Ve 49. min. zvyšoval Bezděk tvrdou ranou již na 3 : 0 pro Bydžov. V polovině 56. min. byl vyloučen Myslivec, v úvodu další min. snižoval Macháň po spolupráci s Pánkem - 3 : 1. Na konci téže min. přišel mohutný nápor Náchoda s gólovou tečkou Kodyma po nahrávce Janouška - 3 : 2. V polovině 59. min. byl vyloučen Kozák za zdržování hry po předchozím vyhození branky. Primátoři v následné přesilovce domácí doslova ždímali jak hadr a vyrovnání viselo ve vzduchu. K vyrovnání nevedla ani hra bez brankáře. V čase 60 : 00 obdržel domácí Bezděk menší trest, zatímco důrazný Vondřejc za zásah do oblasti hlavy nebo krku vyfasoval trest ve hře! Škoda, že drtivý finiš Náchoda přišel příliš pozdě, další ztráta bodů pochopitelně mrzí.
V dalším utkání ve středu 19.10. od 18 : 00 hodin se Primátoři střetnou v okresním derby s HC Jaroměř.

Filip Luňák - hrající trenér : "Zápas v Novém Bydžově jsme nezačali moc dobře. V první třetině jsme dlouho hledali tempo a domácí si vytvořili díky dobrému přechodu do útoku několik šancí ke skórování. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a dostali se do brankových příležitostí, ale vždy tomu něco chybělo. Bohužel ke konci druhé třetiny jsme byli vyloučeni za zárkok, který viděl asi jen pan rozhodčí (jinak velmi přesný). V oslabení jsme pak dostali hloupý gól po tom, co jsme byli sami na puku. Třetí třetina byla vyrovnaná, ale opět jsme dostali gól po vlastí chybě. Závěr jsme zvládli výborně, dostali jsme soupeře pod tlak, ale víc než snížení na 2 : 3 nám to nepřineslo. Ve středu je před námi důležitý domácí zápas proti Jaroměři, na který chceme pozvat naše fanoušky!"

10 Havrda Filip U 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0
81 Hlavatý Pavel U 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0