Primátoři porazili v okresním derby Ochotníky z Hronova

12.10.2016 | Jaroslav Krulich

Náchodští se představili domácímu publiku v nových dresech a "pokřtili" je vítězstvím.

4. kolo | Středa 12.10.2016, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Wikov Hronov

5:3

2 : 1, 2 : 1, 1 : 1

Branky : Leeder (Škoda), Vondřejc (Kodym), Pánek (Valášek, Plíhal), Hlavatý (Macháň), Valášek (Vondřejc, Kodym), vyloučení : 6 : 10, navíc Dudadík (Hronov) 10 min. OT, využití : 2 : 0, střely : 34 : 25, rozhodčí : Petr - Karlík, Novák

Diváci: 132

HC Náchod: Luňák, (Mertlík) - Plíhal, Verner, Komárek, Pánek, Javúrek, Suk, (Novák) - Hlavatý, Janoušek, Macháň, Vondřejc, Kodym, Valášek, Leeder, Škoda, Zeman

HC Wikov Hronov:

HC Náchod - HC Wikov Hronov  5 : 3 (2 : 1, 2 : 1, 1 : 1)

Domácí nastoupili do okresního derby ve zbrusu nových bílých dresech s předsevzetím odčinit nedělní porážku z Nové Paky. V brance byl Luňák, hráli Javůrek, Janoušek s Valáškem, chyběli Hrach s mladíkem Havrdou. Hosté nastoupili v brance s Mahdalem, stále bez Šejnohy.
Na branku si přítomní diváci museli počkat do poloviny třetiny, kdy v čase 11 : 11 bakhandovou ranou Mahdala překonal Leeder po náhře kapitána Škoda - 1 : 0. Ve 13. min. se trefil důrazný Vondřejc po nahrávce Kodyma - 2 : 0. V 16. min. se skóre hnulo opět, tentokrát se Perutek prosmýkl domácí obranou a vsítil kontaktní branku - 2 : 1. V téže min. mohlo být dokonce vyrovnáno, Knížkova pohotová rána zvonila o pravou tyč Luňákovy svatyně!

Ve druhé třetině při vyloučení Exnera v půli 26. min. Plíhal našel Valáška, ten narýsoval přesnou kolmici na rozjetého Pánka a Náchod vedl opět o dvě branky - 3 : 1. Ve 28. min. Macháň našel Hlavatého a ten se trefil parádně - 4 : 1. O dvě min. později Hlavatého únik tentokrát brankou neskončil. Ve 33. min. si stejně v úniku počínal i Škoda. Ve 38. min. vypálil Jurča a teč Plíhala značila změnu skóre na třetinových - 4 : 2.

Ve třetím dějství ve 45. min. fauloval Dudadík, v úvodu 46. min. přišla parádní rozborka obrany Ochotníků. U zrodu akce byl Kodym, potom Vondřejc našel na pravém křídle volného Valáška - 5 : 2. V 51. min. si slabší chvilku vybral Luňák, když ve snaze rychle rozehrát kotouč z brankoviště, trefil Maška a od něho se černý kus gumy odrazil do domácí branky - 5 : 3. O dvě min. déle se ve dvou samostatných akcích neprosadil Macháň. V závěru v 58. min. byl vyloučen na 10 min. OT za protesty Dudadík. I po nepříliš přesvědčivém vítězství si fans své hrdiny vyvolali zpět na ledovou plochu, kde s hráči mohli oslavit vítězství.
Další zápas čeká na Primátory v neděli 16.10. od 17 : 00 hodin s loňským semifinalistou Stadionem Nový Bydžov na jeho ledě, kde to bude těžká dřina.

Ludvík Berger - manažer a trenér : "V tradičním okresním derby se nehrál příliš pohledný hokej. Hra se nám příliš nedařila, scházela přesnost. Důležité jsou tři body, které jsme získali zaslouženě."