Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V dramatickém prodloužení byli šťastnější Náchodští a srovnali semifinálovou sérii na 1 : 1

01.03.2020 | Jaroslav Krulich

O vítězi rozhodl v dramatické okresní bitvě až v prodloužení Plíhal.

Neděle 01.03.2020, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Wikov Hronov

4:3 pp

1 : 2, 1 : 1, 1 : 0 - 1 : 0

Branky a asistence : Müller (Řezníček), Řezníček, Vaňát (Řezníček, Plíhal, střely : 34 : 45, zásahy : 41 : 29, vyloučení : 7 : 6, využití : 1 : 2, rozhodčí : Veselý - Karlík, Roischel

Diváci: 425

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Verner, Müller, do 3. Srba, Plíhal, Jičínský, Podzimek - Vaňát, Prouza, Řezníček, Oppelt, Šrenk, Havrda, Škoda, Vondřejc, Zeman (21. Rojšl)

HC Wikov Hronov:

HC Náchod - HC Wikov Hronov  4 : 3 pp (1 : 2, 1 : 1, 1 : 0 - 1 : 0) stav série : 1 : 1

Domácí ve druhém semifinále potřebovali nutně zvítězit a srovnat stav série na 1 : 1. V brance se objevil tentokrát Kouba, k Chaloupkovi přibyl další zkušený bek Pánek, se kterým trenér Pahulák pro tento zápas nemohl počítat, rovněž musel oželet nepřítomnost kapitána Macháně, do obrany naskočil Jičínský a do centra 2. útoku Šrenk, ve 3. lajně dostal důvěru Zeman. Rojšl začínal na úvod utkání pouze na hráčské lavici. Hosté nastoupili v identické vítězné sestavě jako ve středečním domácím zápase.
Domácí se do soupeře pustili bez respektu a v čase 1 : 27 si nedovoleně počínal P. Škoda. Přesně za 1 min. jej "omylostnil" a vrátil zpět do hry utěšenou ranou od modré Müller, kterému ideálně nahrál Řezníček - 1 : 0. Pak zahrozili hosté Machem v úvodu 10 min., který trefil tyč Koubovy svatyně. Po chvíli si faulem pomohl Prouza a po 29 sek. byl zásluhou P. Škody, který trefil odkrytý prostor domácí branky zpátky na ledě - 1 : 1. Bohužel přišel v 11. min. další faul téhož náchodského mladíka a i tentokrát byl zpět na ledové ploše před uplynutím jeho trestu. Petr skóroval utěšenou dělovkou ani ne po min. od začátku trestu Prouzy - 1 : 2. Toto skóre platilo i po ráně Petra z poslední min., jehož rána zřejmě lízla tyč domácí branky.   .

Do druhého dějství ve třetím útoku Zemana nahradil Rojšl. Na vyrovnání se nečekalo dlouho, přišlo zásluhou Řezníčka ve 23. min. po backhandové ráně, která překvapila Ševců - 2 : 2. Na konci 26. min. se do úniku při vyloučení Rojšla dostal Oppelt, ale branka z toho nebyla. Ve 32. min. proti Vaňátovi při váhavé rozehrávce Ševců zasáhl betonem. Tlak Náchoda nepřetavil v čase 36 : 36 ve vedoucí branku Havrda, který z jasné pozice napálil tyč branky Ochotníků. Ve 39. min. se kotouč po zaváhání v obranné třetině dostal k nehlídanému Maršíkovi, který švihem nedal Koubovi žádnou šanci zasáhnout - 2 : 3.

Do třetího dějství vstoupili domácí zásluhou faulu Štelziga po 18 sek. početní výhodou. Přesilovku domácí využít nedokázali, málem inkasovali po šanci Matouše. Ve 43. min. Vaňát parádní ranou po přistrčení kotouče od Řezníčka vyrovnal na 3 : 3 Ve 48. min. při vyloučení Vaňáta šance Kellnera skončila na pozorném Koubovi. Když k brance nevedl únik Vaňáta z 58. min. následovalo 10 min. prodloužení hrané ve čtyřech na obou stranách.

V nastaveném čase byli aktivnější dobře bruslící hosté. V 65. min. min. se při úniku Petra vytáhl Kouba a po chvíli si poradil i se šancí hbitého Haška. V čase 69 : 17 rozhodl o vítězi Plíhal, kterému nahrával Prouza, jenž tak odčinil své "gólové" fauly z 1. třetiny - 4 : 3. Domácí tak srovnali stav semifinále na 1 : 1 na zápasy.
Další zápas je na programu ve středu 4.3. od 18 : 00 hodin a dějištěm bude hronovská Wikov aréna, abychom byli opět úspěšní, musíme podat mnohem lepší výkon než minoulou středu! Jistě se bude hrát v bouřlivé atmosféře i za přispění početné podpory náchodských fans.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Do zápasu jsme vstoupili dobře, využili jsme hned první přesilovku. Poté jsme soupeře posadili do sedla, když jsme mu nabídli dvě přesilovky, které využil a utkání otočil. Do druhé třetiny jsme vstupovali s cílem vyrovnat, což se nám brzy podařilo. V závěru třetiny jsme hrubou individuální chybou umožnili soupeři jít znovu do vedení. Ve třetí části jsme vyrovnali a myslím si, že od této chvíle jsme byli lepším týmem. V prodloužení se nám podařilo vstřelit branku, i když v této fázi hry jsme lepší nebyli."