Po tragické druhé třetině se zaslouženě radovali hosté z Opočna!

Hanebná druhá třetina, alternující kapitán Srba hrál v útoku.

33. kolo | Středa 05.02.2020, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Baroni Opočno

2:6

1 : 0, 1 : 5, 0 : 1

Branky a asistence : Oppelt (Havrda), Plíhal (Vaňát), střely : 41 : 33, zásahy : 26 : 39, vyloučení : 6 : 6, využití : 0 : 1, rozhodčí : Pecha - Kubišta, Roischel

Diváci: 75

HC Náchod: Novotný, (40. Bláha) - Verner, Pánek, Plíhal, Podzimek, Jičínský - Rojšl, Oppelt, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Srba

HC Baroni Opočno:

HC Náchod - HC Opočno  2 : 6 (1 : 0, 1 : 5, 0 : 1)

Domácí k tomuto utkání nastupovali po prohraném okresním nedělním derby v Jaroměři s jasným cílem, předvést lepší výkon a hlavně získat tři body do tabulky. Těžko se dalo očekávat, že soupeře přejedeme stejným stylem jako v "dohrávce" lednového utkání, kdy jsme Opočno vyprovodili s třináctigólovou nadílkou. V brance se představil junior Novotný, připraven byl zkušený Bláha, chybějícího kapitána Macháně nahradil v prvním útoku Rojšl a Zemana ve třetí lajně obrance Srba, který zároveň zastal funkci kapitána. Hosté měli v brance Kolbabu, nehrál Komárek, v poli hráli zkušení Jakl, Slezák a Hejduk.
Nedtrvalo dlouho a favorit se ujal vedení, v 6. min. Havrda našel Oppelta - 1 : 0. To bylo skóre po první třetině, mohlo být srovnané, naštěstí Novotný v polovině 20. min. vychytal šanci Mervarta.

Ve druhé třetině se plány domácích začaly bortit jako pověstný domeček z karet. Ve 25. min. se začaly dít prapodivné věci. V čase 25 : 09 vyrovnal Brebera - 1 : 1. O 14 sek. později zkušený Hejduk strhl vedení na stranu hostí - 1 : 2. Po 20 sek. byl navíc vyloučen Vondřejc a v půli 27. min. ještě Podzimek. Když časomíra ukazovala čas 27 : 16 zvýšil řehák na 1 : 3. Domácí se z tohoto úderu vzpamatovávali do 31 : 50, to se podařilo po Vaňátově asistenci vsítit Plíhalovi kontaktní branku a zdálo se, že Náchod je zpět v zápase. Jenže chyba lávky, přesně o min. déle rutinér Řehák nedal šanci mladíkovi Novotnému zasáhnout a vnesl opět klid na hole Baronů - 2 : 4. Další gólová pohroma z hokejky Burdycha přišla v půli 37. min. - 2 : 5. Tento stav svítil na ukazateli skŕe po 40 min.. Mohlo být ještě hůře, rána Mervarta zvonila na tyči branky Náchoda!

Domácí nerezignovali, o přestávce se naladili na útočnou vlnu, do branky se postavil zkušený Bláha a mohlo začít dobývání Kolbabovy svatyně. Náchodští se snažili o změnu nepříznivého stavu, několikrát kotouč doslova poskakoval na brankové čáře, ale tlak do brány ze strany Primátorů byl nedůrazný a ke kýženým gólům nevedl. Pozorný Kolbaba jakoby branku začaroval a domácí ne a ne jej překonat. V závěru zápasu se domácí odhodlali k power - play, ale byl to Brebera, který po 11 sek. 60. min. dovezl kotouč do opuštěné branky Náchoda a upravil skóre na krutých a nečekaných, leč naprosto zasloužených 2 : 6 pro Barony z Opočna.
Doufejme, že tato "facka" před blížícím se play - off padne na úrodnou půdu a že ve středu 12.2. se od 18 : 00 hodin proti SK Třebechovice p/O. na jejím ledě prezentujeme kvalitním výkonem a dáme zapomenout na toto nevydařené vystoupení před domácím publikem! Snad se podaří navázat na dobrý kvalitní a takticky výkon z posledního zápasu na ledě tohoto nepříjemného soupeře.

10 Havrda Filip U 0 1 1 1 4 -3 2   1 0 0 0 0
15 Jičínský Ondřej O 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0
23 Oppelt Tomáš U 1 0 1 1 4 -3 0   0 0 0 0 0
11 Pánek Václav O 0 0 0 0 3 -3 0   0 0 0 0 0