V opakovaném zápase s Opočnem jasně dominovali domácí.

10.01.2020 | Jaroslav Krulich

Vypracované šance jsme dokázali proměňovat.

15. kolo | Pátek 10.01.2020, 19:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Baroni Opočno

3 : 1, 4 : 1, 6 . 1

Branky a asistence : Řezníček (Plíhal), Macháň (Řezníček), Plíhal (Vondřejc, Škoda), Havrda (Macháň), Vaňát (Verner), Havrda (Macháň, Pánek), Řezníček (Prouza, Verner), Oppelt (Macháň, Pánek), Řezníček (Srba, Vaňát), Macháň (Podzimek), Vaňát (Řezníček), Pánek (Havrda, Vondřejc), Oppelt (Vondřejc), střely : 44 : 31, zásahy : 28 : 31, vyloučení : 5 : 3, navíc Prouza (Náchod) 1 min. OT, využití : 1 : 0, rozhodčí : Padevět - Bednář, Runštuk

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Chaloupka, Pánek, Verner (do 40.), Srba, Plíhal, Podzimek, Kroupa - Oppelt, Macháň, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Zeman, od 24. Haklička

HC Baroni Opočno:

HC Náchod - HC Opočno  13 : 3 (3 : 1, 4 : 1, 6 . 1)

Domácí nastupovali k opakovanému utkání se soupeřem, kterého v neděli přehráli v jeho domácím prostředí. V brance nastoupil Kouba, připraven byl zkušený Bláha, v obraně se představil další novic z juniorky Kroupa a v útoku si již poněkolikaté zahrál další zástupce juniorky Marek Haklička. Hosté nastoupili v brankovišti s hrdinou nedělního utkání Kolbabou, bez zkušeného Slezáka.
Domácí udeřili gólově obávaným mladým snajperem Řezníčkem na konci 5. min. po nahrávce Plíhala - 1 : 0. Domácí mohli své vedení zvýšit od úvodu 11. min. kdy měli převahu dvou mužů v poli po postupném vyloučení Reichrta a Hejduka. Přesilovka se domácím příliš nepovedla, o čemž svědčí pouze jedna rána mezi tři tyče od Pánka. Gólová radost se na domácí hráčské lavici rozhořela po ideální nahrávce Řezníčka přesně na hůl kapitána Macháně ve 13. min. - 2 : 0. Na konci 14. min. se trefil Plíhal po nahrávkách Vondřejce a Škody - 3 : 0. Podobu třetinového skóre obstaral v půli 16. min. exnáchodský Komárek, který měl dost času a prostoru k dorážce rány před brankou domácích - 3 : 1.

Ve druhé třetině se do hry dostal mladík Haklička, který si postupně během utkání zahrál ve všech útočných řadách. Na další branku se čekalo do poloviny 25. min., kdy se trefil Havrda po nahrávce Macháně. Na konci téže min. Verner vysunul Vaňáta, který se svou šancí naložil parádně, výsledkem byl 5. gól v Kolbabově brance - 5 : 1. Ve 30. min. nahazoval branku kotouč Kubíček a trefil hůl Vondřejce, od které se puk odrazil za Koubova záda - 5 : 2. Ve 34. min. se o navýšení skóre postaral Havrda po nahrávkách Macháně a Pánka - 6 : 2. V půli 38. min. se po ráně Vernera a nahrávce Prouzy trefil jednoruč dorážkou z brankoviště Řezníček - 7 : 2.

Do třetí třetiny již nenastoupil zkušený zadák Verner a jeho místo zaujal mladík Kroupa, hosté poslali do branky místo Kolbaby mladíka Šinkoru. Na další branku se čekalo pouhých 32 sek., to se trefil od modré povedenou ranou Kubíček - 7 : 3. V půli 47. min. skóroval při vyloučení Bureše Oppelt, nahrávky si připsali Macháň s Pánkem - 8 : 3. V čase 48 : 48 Řezníček dovršil hattrick po nahrávkách Srby a Vańáta - 9 : 3. Na konci 52. min. dostal Prouza trest na 2 + 10 min. OT za vražení. Na desátou branku se čekalo do 55. min. a 17. sek. a jeho autorem byl Macháň, když mu nahrávku adresoval POdzimek - 10 : 3. Na další branku se čekalo pouze do času 55 : 30, o skóre 11 : 3 se po nahrávce Řezníčka zasloužil Vaňát. V úvodu 57. min. se do kolonky gólů zapsal zaslouženě Pánek, asistovali Havrda a Vondřejc - 12 : 3. Gólový účet páteční kanonády udělal v 60. min. Oppelt po přihrávce Vondřejce - 13 : 3. Po závěrečném hvizdu si domácí fans mohli s domácími vychutnat radost z vysokého a zaslouženého vítězství.
Doufejme, podobně toku bude i při nedělním utkání 12.1. od 17 : 00 hodin, kdy soupeřem bude Náchodským celek SK Třebechovice p/O., dá se předpokládat, že to bude těžký oříšek.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Po celý zápas jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme vysoko zvítězili. V průběhu utkání jsme vzhledem k narůstajícímu skóre v náš prospěch mohli do hry zapojit juniory."

Muži | Neděle 19.01.2020, 17:00
Nový Bydžov - HC Náchod