Generálka na play - off se nám v Třebechovicích p/O. vydařila!

13.02.2020 | Jaroslav Krulich

Výborný výkon řídil hattrickem kapitán Macháň.

35. kolo | Středa 12.02.2020, 18:00 | ZS Třebechovice p/O.

SK Třebechovice pod Orebem - HC Náchod

Branky a asistence : Macháň (Rojšl, Havrda), Havrda (Macháň, Rojšl), Macháň (Pánek, Škoda), Macháň (Havrda, Rojšl), Škoda (Pánek, Chaloupka), Škoda (Havrda), Rojšl (Vondřejc, Plíhal), střely : 35 : 39, zásahy : 31 : 31, vyloučení : 7 : 4, využití : 0 : 1, rozhodčí : Veinfurter - Řezníček, Vodička

SK Třebechovice pod Orebem:

HC Náchod: Bláha (29. Kouba) - Chaloupka, Pánek, Verner, Jičínský, Plíhal, Podzimek (21. Srba) - Rojšl, Macháň, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Srba (21. Podzimek)

SK Třebechovice - HC Náchod  3 : 7 (2 : 2, 0 : 3, 1 : 2)

Hráči Náchoda chtěli v této generálce před play - off dát zapomenout na poslední nevydařené zápasy. V brance nastoupil zkušený Bláha, v obraně se po odmlce objevil Chaloupka, k dispozici byl i kapitán Macháň, Srba hrál opět ve třetí útočné formaci. Domácí měli v brance Lochmana, hráli zkušení Kostka, Marša a Bartoň.
Úvod se Náchodu vydařil na výbornou, již ve 27. sek. po nahrávkách Rojšla a Havrdy se gólově prosadil kapitán Macháň - 0 : 1. V polovině 8. min. již bylo skóre srovnáno, skóroval Šeda - 1 : 1. V čase 17 : 30 překlopil misky vah na stranu domácích Bartoň - 2 : 1. O 19 sek. později bylo již zásluhou Havrdy srovnáno po asistencích Macháně a Rojšla - 2 : 2.

Druhá třetina se odehrála plně v režii Náchodských, Podzimek se Srbou si prohodili posty. Ve 29. min. Kouba nahradil v brankovišti Bláhu. Následně se trefil ve 31. min. znovu Macháň, po nahrávkách Pánka a Škody - 2 : 3. Svůj výborný výkon potvrdil hattrickovou trefou Macháň na počátku 35. min. když využil nahrávek Rojšla a Havrdy - 2 : 4. Pátou branku vstřelil v čase 35 : 30 Škoda při vyloučení J. Drašnara - 2 : 5, asistence si připsali Pánek s Chaloupkou. Ve 37. min. ještě rána Vondřejce cinkla o břevno.

Vstup do třetí třetiny se hostům vůbec nevydařil, již po 11 sek. snižoval Matouš - 3 : 5. V čase 46 : 46 trefil Wolf tyč Koubovy branky. V závěru třetiny ještě hosté svůj náskok navýšili. V čase 56 : 50 po náhře Havrdy skóroval Škoda - 3 : 6. O konečnou podobu skóre se postaral 13 sek. před dovršením 60. min. Rojšl, když dorazil Vondřejcem tečovanou ránu Plíhala - 3 : 7. Generálka před vrcholem sezóny dopadla na výbornou.
Již v neděli 16.2. od 17 : 00 hodin se představíme na ledě Trutnova, kde ve čtvrtfinále play - off hraném na dvě vítězství změříme síly s ligovou zálohou týmem HC B. Původně se mělo začínat v Náchodě, ale po dohodě obou týmů, došlo k prohození pořadatelství, tak tuto skutečnost veďte v patrnosti! Doufejme, že v podobném duchu jako v Třebechovicích p/O. vstoupíme do vyřazovací části.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Po několika nevydařených utkáních jsme odehráli bojovný, takticky dobře zvládnutý zápas. Po velmi dobře odehrané druhé třetině, jsme soupeři přepustili úvod třetí třetiny a jinak v celém zápase jsme byli lepším týmem. Generálka se nám tedy před play - off vydařila, doufejme že se na stejné vlně povezeme i ve vyřazovací části."

Muži | Neděle 16.02.2020, 17:00
HC Trutnov "B" - HC Náchod

Muži | Středa 19.02.2020, 18:00
HC Náchod - HC Trutnov "B"