Zmrtvýchvstání ve třetí třetině s nepříjemnými Třebechovicemi p/O..

Srba svým gólem odstartoval stíhací jízdu Náchoda za třemi body.

26. kolo | Neděle 12.01.2020, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - SK Třebechovice pod Orebem

4:2

0 : 1, 0 : 1, 4 : 0

Branky a asistence : Srba (Vaňát), Havrda (Macháň, Chaloupka), Vondřejc (Podzimek, Zeman), Šrenk (Macháň, Havrda), střely : 36 : 34, zásahy : 32 : 32, vyloučení : 4 : 4, navíc Prouza (Náchod) - Petrů (Třebechovice p/O.) 10 min. OT, využití : 1 : 0, rozhodčí : Pecha - Řezníček, Všetečka

Diváci: 95

HC Náchod: Bláha, (Novotný) - Chaloupka, Pánek, Verner, Srba, Plíhal, Podzimek, (Jičínský) - Macháň, Šrenk, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Zeman, (Haklička)

SK Třebechovice pod Orebem:

HC Náchod - SK T5ebechovice p/O.   4 : 2 (0 : 1, 0 : 1, 4 : 0)

Po pátečním opakovaném domácím utkání s Opočnem čekal na hráče Náchoda těžší soupeř, o čemž se v průběhu zápasu dokonale mohli přesvědčit. Náchod měl v brance zkušeného Bláhu, připraven byl junior Novotný, do obrany byl připraven Jičínský a zkušeného Oppelta v 1. útoku nahradil junior Šrenk. Hosté v brance s Petrů, v obraně postrádali Menyhárta a v útoku hrál zkušený Kudr.
První třetina se domácím příliš nevydařila, soupeř byl aktivnější, lépe se pohyboval, čehož dokázal využít ve vedení. Branka hostí padla na konci 13. min. z hole T. Drašnara, který se dostal nekrytý k dorážce před brankou Náchoda - 0 : 1.

Ve druhém dějství se opakoval obraz hry z úvodní části hry. Soupeř vstřelil branku jako přez kopírák, gólový šok přišel v polovině 31. min., kdy doklepával Klemenc do odkryté branky a hosté vedli - 0 : 2.

Do 3. třetiny domácí vstoupili jako vyměnění, hráli aktivně soupeři se minimálně vyrovnali v bruslení a začali vyhrávat i osobní souboje.Důležitý moment přišel na konci 47. min. kdy Srba využil ke vstřelení kontaktní branky nahrávku Vaňáta - 1 : 2. Tento okamžik domácí nastartoval k obratu. Ve 48. min. byl za zdržování hry vyhození puku vyloučen Dittrich. V čase 48 : 10 vyrovnal Havrda po nahrávkách kapitána Macháně a Podzimka - 2 : 2. Na počátku 50. min. se podařilo skórovat Vondřejcovi, kterému gólové nahrávky adresovali Podzimek se Zemanem - 3 : 2. V 53. min. rozjel útočnou akci Havrda, Macháň pálil do betonu Petrů a nepokrytý kotouč dopravil do sítě mladíček Šrenk - 4 : 2. V tuto chvíli obdržel Petrů 10 min. OT za nesportovní chování, snaha o zlomení hole o brankovou konstrukci, odpálení kotouče do náchodské branky a položení své klece s provokativním posezem. Mohl být rád, že pro něho zápas předčasně neskončil, trest šel za něho odsedět Jušta. Závěr si domácí ještě zkomplikovali vyloučením Plíhala v polovině 57. min. a o min. déle byl Havrdův zákrok posouzen jako vražení, za což obdržel ještě 10 min. OT, menší trest šel odpykat Řezníček. Soupeř se odhodlal ke hře bez brankáře. Domácí si vítězství již pohlídal a po skončení mohl slavit tradičně se svými fans.
Další zápas je na programu ve středu na ledě soupeře, kterým nebude nikdo jiný než TJ Spartak Nové Město n/M.. Tedy další tradiční okresní derby s nevyzpytatelným soupeřem.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "V úvodních dvou třetinách byl soupeř jasně lepší ve všech herních činnostech, lépe bruslil, vyhrával osobní souboje i vhazování. Ve třetí třetině se nám podařilo vstřelit šťastnou branku, 12 min. před koncem jsme ještě prohrávali. Vyrovnat se nám podařilo v přesilové hře a pak jsme již jasně ovládli hru a vstřelili ještě dvě branky a zaslouženě zvítězili."