Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vítězné vykročení Náchoda do nového roku na ledě Opočna.

Dlouho jsme nemohli skórovat, o vítězství jsme rozhodli až ve třetí části hry.

24. kolo | Neděle 05.01.2020, 17:00 | ZS Opočno

HC Baroni Opočno - HC Náchod

1:3

1 : 0, 0 : 1, 0 : 2

Branky a asistence : Vaňát, Verner (Prouza), Havrda (Macháň), střely : 27 : 37, zásahy : 32 : 26, vyloučení : 3 : 4, využití : 1 : 0, v oslabení : 0 : 1, rozhodčí : Machač - Horák, Roischel

Diváci: 170

HC Baroni Opočno:

HC Náchod: Lelek, (Kouba) - Chaloupka, Srba, Verner, Pánek, Plíhal, Podzimek, Jičínský - Oppelt, Macháň, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Zeman

HC Opočno - HC Náchod  1 : 3 (1 : 0, 0 : 1, 0 : 2)

Do nového roku vstouili hokejisté Náchoda na ledě Opočna. V tomto zápase dostal nečekaně příležitost mezi třemi tyčemi Lelek, připraven byl Kouba, v obraně nastoupilo 7 beků a po delší době v 1. obraně hráli spolu Chaloupka s Pánkem, útočná vozba byla tvořena třemi kompletními formacemi. Domácí měli v brance zkušeného Kolbabu a hráli stejně jako my na 7 beků a 9 forwardů.
V první třetině se nám příliš hra nedařila. Kolbabu v brance Baronů postupně prověřili Řezníček, Prouza a Vaňát, skóre se neměnilo. To doznalo pouze jednu změnu, a to při vyloučení Vaňáta na konci 7. min. z hole Srpka - 1 : 0.

Ve druhé třetině se hrálo již dle náchodských not. Vyrovnání přišlo ve vlastním oslabení, kdy seděl na trestné lavici Pá nek v čase 31 : 31 se po samostatné akci gólově prosadil Vaňát - 1 : 1. Ke konci téže třetiny se krvavě zranil v obličeji Škoda, v zápase pokračoval s flastrem nad okem.

Ve třetí třetině otěže utkání převzali do svých rukou Náchodští a Kolbaba dlouho odolával útočným výpadům hostí. V končící 49. min. nabil kanon Verner a po asistenci Prouzy strhl vedení na stranu Náchoda - 1 : 2. V úvodu 54. min. po akci kapitána Macháně stanovil konečné skóre Havrda - 1 : 3. V závěru zápasu se ještě při vyloučení Macháně řádně zapotil Lelek v brance Náchodských.
Se stejným soupeřem se střetneme v pátek 10.1. v netradičním čase od 19 : 00 hodin, tentokrát na domácím ledě. Jedná se sehrání nového zápasu za nedohrané utkání v loňském roce z neděle 24.11..

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Mimo prvních deseti minut v první třetině jsme byli lepší a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili. Od vyšší porážky domácí uchránil výborný výkon brankáře. Premiéra v mistrovském zápase se vydařila Lelkovi, který podal spolehlivý výkon."