V okresním derby s Jaroměří jsme o vítězství rozhodli ve třetí třetině.

Dařilo se nám střelecky, i když předvedená hra nebyla příliš dobrá.

23. kolo | Neděle 22.12.2019, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

7:4

3 : 1, 2 : 2, 2 : 1

Branky asistence : Oppelt (Havrda), Müller (Prouza, Vaňát), Prouza (Řezníček), Havrda (Vondřejc), Vondřejc (Havrda), Škoda (Müller), Oppelt (Škoda), střely  : 23 : 30, zásahy : 26 : 23, vyloučení : 7 : 7, využití : 3 : 2, rozhodčí : Šmika - Vodička, Plodek

Diváci: 138

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Plíhal, Macháň, Verner, Müller, Srba, Podzimek - Rojšl, Oppelt, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Zeman

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  7 : 4 (3 : 1, 2 : 2, 2 : 1)

Domácí chtěli zakončit konec roku v okresním derby vítězstvím. V brance byl Kouba, záda mu kryl zkušený Bláha, v obraně hrál opět kapitán Macháň i Srba, jinak sestava útočných formací byla totožná s vítěznou z bTrutnova. Hosté začali v brance s Prokšem a hráil i zkušení Hamáček s Karlem.
V úvodu se hráči domácích jen těžko vyrovnávali s lépe bruslícím soupeřem, který se dobře pohyboval a zkoušel pozornost Kouby. Z první vážnější šance Náchoda vna konci 8. min. Oppelt využil nahrávku Havrdy - 1 : 0. Na druhou branku se dlouho nečekalo, padla při přesilovce v končíci 12. min. při vyloučení MIšince z hole Müllera, který se po asistenci Prouzy a Vaňáta napřáhl na modré - 2 : 0. Také hosté vsítili kontaktní branku v přesilové hře v úvodu 18. min. z hole Hamáčka - 2 : 1. Naštěstí ještě Náchod jednou do přestávky gólově udeřil. V úvodu 20. min. Řezníček spoza branky ideálně našel Prouzu - 3 : 1. V závěru třetiny ještě fauloval Kotrč.

Do prostředního dějství vstupovali domácí s početní výhodou a dokázali toho náležitě využít. Po 51 sek. vystřelil Vondřejc, Prokš jeho ránu pouze vyrazil a pro Havrdu již nebyl problém dopravit kotouč do branky - 4 : 1. To už bylo příliš na Prokše, který své místo přepustil zkušenějšímu Vackovi. V tento moment se zdálo, že domácí si v klidu dokráčí pro tři body. Pak si Náchodští sami zkomplikovali dobře rozehrané utkání. V polovině 26. min, Kouba laxně rozehrál, kotouč se dostal k Házemu, který snížil - 4 : 2. Pak nejprve v čase 26 : 05 byl vyloučen Macháň a po 17 sek. stejný osud potkal Müllera za zdržování hry, vyhození kotouče. Hosté potřebovali ke vstřelení branky pouhých 11 sek., když se trefil zkušený Vejman - 4 : 3. V polovině 39. min. našel Havrda Vondřejce, který zajistil Náchodu dvougólové vedení - 5 : 3.

Ve třetí části hry další zaváhání v půli 43. min. gólově potrestal Mišinec - 5 : 4. V půlce 46. min. byl vyločen na 2 + 2 min. za krvavé zranění Vaňáta za vysokou hůl Karel. Pak byl vyloučen Macháň a na počátku 48. min. Mišinec. V polovině 49. min. Müllerovu ránu od modré mimo Vackův dosah usměrnil dobře postavený Škoda a vlil klid na domácí hokejky - 6 : 4. O konečnou podobu skóre se postaral po dvou min. Oppelt po nahrávce Škody - 7 : 4. Pak si po skončeném zápase mohli domácí naposledy v tomto roce se svými fans zažít radost z vítězství.
Další utkání sehrájí hráči Náchoda až po Novém roce, a to v neděli 5.1.2020 od 17 : 00 v Opočně proti SK HC, snad vykročíme do nového roku vítězně.

Michal PAHUlÁK - trenér mužstva : "Po prospaném začátku se nám podařilo vstřelit dvě branky, soupeř v přesilovce vstřelil kontaktní branku, my jsme na konci třetiny odpověděli gólově.  V úvodu druhé třetiny se nám podařilo odskočit o tři branky, naší nedůsledností jsme soupeře posadili do sedla a dovolili mu korigovat na rozdíl jediné branky. Na to jsme ještě reagovali ve druhé třetině jednou brankou. Třetí část jsme již odehráli dle našich představ a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili. I když jsme nehráli dobře, dařilo se nám střelecky."