Na ledě ligové zálohy Draků v Trutnově výhra za tři body

18.12.2019 | Jaroslav Krulich

Po nedělním gólovém půstu se střelci Náchoda vytáhli.

22. kolo | Středa 18.12.2019, 18:00 | ZS Trutnov

HC Trutnov "B" - HC Náchod

Branky a nahrávky : Zeman (Škoda), Oppelt (Havrda, Rojšl), Havrda (Prouza), Havrda, Prouza, Prouza, střely 28 : 39, zásahy : 33 : 24, vyloučení 6 + TS : 5 + TS, navíc Špetla (Trutnov) 10 min. OT, využití : 0 : 2, v oslabení : 0 : 2, Rozhodčí : Petr - Kareš, Plodek

HC Trutnov "B":

HC Náchod: Novotný, (Lelek) - Plíhal, Macháň, Verner, Müller, Jičínský, Podzimek - Rojšl, Oppelt, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Zeman

HC Trutnov B - HC Náchod  3 : 6 (0 : 2, 0 : 2, 3 : 2)

Hosté po ne3ťastné porážce v derby s Ochotníky, chtěli opět zažít pocit vítězství. V brance se objevil nadějný junior Novotný a v obraně se představila další nová tvář Jičínský, bývalý hráč Semechnic. Domácí měli v brance Krejčího, dále hráli zkušení Synek, Chytráček a Smékal, chyběl kapitán Jakub Tatar.
Domácí ve 4. min. nastřelili Synkem tyč Novotného branky. Hosté udeřili gólově Zemanem po nahrávce Škody v čase 6 : 3  - 0 : 1. Druhý gólový úder zařídil v 10. min. Oppelt po spolupráci s Havrdou a Rojšlem - 0 : 2.

Druhá třetina senesla v podobném duchu jako úvodní dějství. V čase 22 : 30 se ve vlastním oslabení prosadil Havrda po nahrávce Prouzy - 0 : 3. V čase 27 : 14 byl v samostatném úniku faulován Řezníček, který následné trestné střílení neproměnil. V čase 31 : 15 v přesilovce zvyšoval Havrda na třetinových 0 : 4 pro Náchod.

Ve třetí třetině se domácí více osmělili a výsledkem byla první branka v Novotného síti v čase 44 : 00, jejím autorem byl F. Krsek - 1 : 4. V úvodu 47. min. snižoval zkušený Chytráček - 2 : 4. V 52. min. ve vlastním oslabení skóroval Prouza - 2 : 5. V 55. min. snižoval z trestného střílení F. Krsek - 3 : 5. V 59. min. v přesilovce 5 na 3 upravil na konečných 3 : 6 Prouza.
V neděli 22.12. se představí hráči Náchoda domácímu publiku v dalším okresním derby s HC Jaroměř. Snad se nám v tomto posledním zápase v letošním roce bude dařit lépe než s Hronovem.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Po dvou třetinách jsme vedli o čtyři branky. Měli jsme vést vyšším rozdílem. Ve třetí části jsme svým laxním přístupem dovolili soupeři korigovat výsledek. Spolehlivě zachytal novic v brance Novotný, který vyřešil řadu spletitých situací. Přesto si myslím, že jsme zvítězili zaslouženě."

Muži | Neděle 19.01.2020, 17:00
Nový Bydžov - HC Náchod