O fotbalovém skóre Ochotníci rozhodli při dvojité přesilovce ve třetí třetině!

Poprvé v sezóně hráči Náchoda nedokázali vstřelit branku!

18. kolo | Neděle 15.12.2019 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Wikov Hronov

0:1

0 : 0, 0 : 0, 0 : 1

Fakta : střely : 37 : 37, zásahy : 36 : 37, vyloučení : 9 : 5, využití : 0 : 1, rozhodčí : Veinfurter - Šesták, Všetečka

Diváci: 182

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Srba, Pánek, Verner, Müller, Plíhal, Podzimek - Rojšl, Macháň, Havrda, Vaňát, Řezníček, Oppelt, Škoda, Vondřejc, Zeman

HC Wikov Hronov:

HC Náchod - HC Wikov Hronov  0 : 1 (0 : 0, 0 : 0, 0 : 1)

Domácí nabuzeni vítězstvím nad lídrem z Nového Bydžova chtěli prodloužit vítěznou sérii. V brance byl Kouba, ve druhém útoku zraněného Prouzu nahradil zkušený Oppelt. Hosté měli mezi třemi tyčemi Ševců, úderná útočná síla byla ve formaci Petr, Matouš, Maršík.
Od samého počátku střetnutí se oba týmy upjaly k plnění taktických pokynů obou trenérů. Domácí se snažili diktovat tempo hry, hosté postupně srovnali krok. Úvodní dějství branku nepřineslo, oba brankáři jak domácí Kouba, tak i hronovský ševců byli bezchybní. Největší šanci chytil Kouba Maršíkovi v polovině 11. min. a po chvíli rána Petra se otřela nejen o výzbroj domácího gólmana, ali i cinkla o pravou tyč.

Podobně jako první třetina byla odehrána i prostřední část okresního derby. Náchodští se tlačili před Ševců a ani Ochotníci s nebezpečnými útočnými výpady za domácími příliš nezaostávali. Úvodní branku nepřinesly ani nerovnovážné stavy na ledové ploše. Třikrát byli vyloučeni domácí hráči, postupně Vaňát, Havrda a Pánek. U hostů zahříval trestnou lavici pouze kapitán Petr.

Dalo se tušit, že o osudu utkání může rozhodnout jediná vstřelená branka. Tento scénař dostával reálnou podobu po vyloučení Plíhala na konci 45. min.. O dvě min. později byl za příliš hráčů na ledě vyloučen Oppelt a o min. a půl na to i přísně Srba za faul. Srdnatě bránící domácí hráče postihla sportovní tragédie v podobě zlomené hole Řezníčka, který se nestačil "dozbrojit" popřípadě vystřídat. Osud Náchoda se naplnil v čase 48 : 52 po nahrávce Petra z poza branky Matoušovi, který zavěsil pod horní tyč Koubovy svatyně - 0 : 1. Šance na vyrovnání se domácím naskytla v 50. min. po faulu Exnera. V následné přesilovce mimo pálil Řezníček i Vaňát. V závěru třetí třetiny se domácí snažili ze všech sil alespoň o srovnání skóre a vynucení si prodloužení. JIž se zdálo, že tato varianta hry se podaří naplnit. Pro zvýšení úderné síly se domácí odhodlali ke hře bez brankáře a vyrovnání viselo ve vzduchu. Tlak v brankovišti v gólovou radost nepřetavili Škoda, Havrda ani snajper Řezníček. A vzhledem k tomu, že se ani nikomu jinému nepodařilo dostat kotouč za záda Ševců, odvezli si Ochotníci z okresního města tři body.
Další předvánoční zkouška čeká hráče Náchoda ve středu 18.12. od 18 : 00 hodin v Trutnově, kde vyzvou druholigovou zálohu HC B. Snad si Náchodští schovali nějakou gólovou radost do Podkrkonoší!

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Vyrovnané utkání, ve kterém soupeř potrestal naši nedisciplinovanost ve třetí třetině a zvítězil nejtěsnějším rozdílem".