V derby v Jaroměři byli šťastnější domácí.

Ohraná písníčka - nedávali jsme branky, soupeř ano!

14. kolo | Středa 20.11.2019, 18:00 | ZS Jaroměř

HC Jaroměř - HC Náchod

4:2

0 . 0, 1 . 1, 3 . 1

Branky a asistence : Macháň (Rojšl),  Řezníček (Pánek), střely : 35: 39, zásahy : 36 : 32, vyloučení : 3 : 3, využití : 1 : 1, oslabení : 1 : 0, rozhodčí : Svoboda - Runštuk, Bednář

Diváci: 112

HC Jaroměř:

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Podzimek, Pánek, Verner, Plíhal - Zeman, Macháň, Havrda, Rojšl, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc

HC Jaroměř - HC Náchod  4 : 2 (0 : 0, 1 : 1, 3 : 1)

Náchodští si chtěli spravit chuť s okresním rivalem po nepříliš vydařeném nedělním zápase s trutnovskou rezervou. V brance nastoupil znovu zkušený Bláha, hrálo se na 4 obránce a 8 útočníků. Domácí měli v brance mladšího gólmana prokše, v útoku nastoupil zkušený Vejman.
V první třetině hosté spálili několik dobrých brankových příležitostí. Stav na šance byl tak 0 : 4 pro Náchod.

Ve druhé třetině měl dobrou šanci ve 25. min. Rojšl., prokš byl pozorný.Ve 27. min. otevřel skóre zápasu Vejman - 1 : 0. Odpověď Náchoda přišla ještě na konci téže min. z hole kapitána Macháně - 1 : 1.

Ve třetí třetině hosté doplatili na promarněné šance z předchozích dvou třetin. Na konci 42. min. byl vyloučen Rojšl a ani o necelou min. déle za příliš mnoho hráčů i Škoda. Když ze Škodova trestu chybělo pouhých 22 sek. napřáhl na modré Háze a domácí vedli 2 : 1. Ve 48. min. při trestu domácího Součka hosté inkasovali z hole J. Teubera - 3 : 1. V čase 58 : 51 se při přesilové hře, kdy si odpykával trest za hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů Tomášek se po Pánkově nabídce parádně z první trefil Řezníček a kontaktní brankou vykřesal jiskérku naděje - 3 : 2. Tato branka padla v počtu 6 hráčů v poli, když brankář Bláha byl na střídačce. V pokračující hře bez brankáře stanovil konečné skóre  na 4 : 2 pro domácí 33sek. před třetí sirénou do prázdné branky Kocián.
Možnost rehabilitace budou mít hráči Náchoda v neděli 24.11. od 17 : 00 hodin proti HC Opočno a vítězství je prakticky povinností.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "V první a druhé třetině jsme opět neproměnili řadu jasných gólových šancí a naopak inkasovali branky po hrubých individuálních chybách."

10 Havrda Filip U 0 0 0 1 3 -2 2   1 0 0 0 0