V dramatické přestřelce jsme s trutnovskou rezervou byli po sn šťastnější my!

17.11.2019 | Jaroslav Krulich

V samostatných nájezdech rozhodl Zeman. (archiv č.12).

13. kolo | Neděle 17.11.2019, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Trutnov "B"

7:6 sn

3 : 2, 0 : 0, 3 : 4 - 0 : 0, 1 : 0

Branky a asistence : Oppelt (Havrda, Pánek), Řezníček (Škoda), Macháň (Havrda, Pánek), Řezníček (Prouza, Škoda) , Řezníček (Verner, Prouza), Macháň (Řezníček, Verner), Zeman - sn, vyloučení 7 : 6, využití : 3 : 1, oslabení : 0 : 1, rozhodčí : Veinfurter - Vodička, Roischel

HC Náchod: Bláha, (Lelek) - Srba, Pánek, Verner, Müller, Plíhal, Podzimek - Oppelt, Macháň, Havrda, Škoda, Prouza, Řezníček, Rojšl, Vondřejc, Zeman

HC Trutnov "B":

HC Náchod - HC Trutnov B  7 : 6 sn (3 : 2, 0 : 0, 3 : 4 - 0 : 0, 1 : 0)

Domácí se chtěli opět po porážce s Ochotníky naladit na vítěznou vlnu. V brance se čase objevil zkušený Bláha, v obraně hrál mladý Müller, v útoku nastoupil důrazný Zeman. Hosté měli v brance mladíka Horáčka, v útoku hrál zkušený Smékal.
Domácí si ani lepší start do zápasu nemohli přát. Již po 23 sek. nejprve trefil Havrda po chybné rozehrávce Horáčka tyč, aby kotouč poslal do prázdnotou zývající svatyně Trutnova Oppelt, druhou asistenci si připsal Pánek - 1 : 0. V 6. min. se podařilo Vackovi vyrovnat - 1 : 1. Naštěstí po 6 sek. měl gólovou odpověď po Škodově nahrávce Řezníček, který parádně vysmějčil horní roh branky hostí - 2 : 1. V polovině 15. min. mohl skóre navýšit Řezníček, zůstalo pouze u šance. Navýšit skóre se podařilo kapitánovi Macháňovi po spolupráci s Havrdou a Pánkem - 3 : 1. Tímto byly zároveň sečteny chvíle mezi třemi tyčemi Horáčkovi, jehož místo zaujal zkušený Škop.

Ve druhé třetině se skóre nezměnilo. Hned v úvodu třetiny byl vyloučen za vyhození kotouče Škop.V úvodu 26. min. ve vlastním oslabení při vyloučení Pánka si v samostatném úniku na Škopa nepřišel Řezníček. Ve 40. min. byl vyloučen Pánek. Náchodští byli rádi, že po prostředním dějství jednobrankové vedení uhájili.

Ve třetí třetině se strhla pravá nefalšová hokejová přestřelka. Rojšlovo vyloučení ze 45. min. potrestal na konci téže min. Křížek - 3 : 3. Ve 48. min. při trestu Vondřejce trefil Kozák tyč a dorážka Krska za bezmocného Bláhu již byla gólová - 3 : 4. V čase 50 : 38 zvyšoval Chytráček po samostatné akci na 3 : 5 a s domácími to vypadalo zle - nedobře. Pak v čase 56 : 15 zavelel k ofenzívě Řezníček, která po nahrávkách Prouzy a Škody vsítil kontaktní branku - 4 : 5. Na konci téže min. krvavě Gabriel L. zranil Vondřejce, za což obdržel dvojitý menší trest. Pak hostům zkomplikoval svým faulem v půli 58. min. Chytráček. V 59. min. se děly věci, nejprve v čase 58 : 21 Řezníček svým hattrickovým zásahem vyrovnal na 5 : 5, nahrávali Verner s Prouzou. V čase 58 : 43 Macháň vrátil po spolupráci s Řezníčkem a Vernerem Náchodu vedení - 6 : 5. Bohužel tento stav do 60. min. nevydržel, protože nejprve v čase 59 : 13 byl vyloučen střelec vedoucí branky Macháň. Hosté sáhli ke hře bez brankáře a 22 sek. před naplněním 60. min. utěšenou dělovkou srovnal skóre na 6 : 6 Chytráček. Muselo se tedy prodlužovat.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, největší šanci měl v 63. min. Krsek, který trefil tyč Bláhovy branky.

Rozhodnutí padlo po samostatných nájezdech. Řezníček si nejprve nevídaným spůsobem vychutnal Škopa, Kozák na Bláhu nevyzrál. Ve druhé sérii Macháň ani Křížek neuspěli. Pak Havrda trefil pouze tyč a L. Gabriel skóroval. Potom ani Oppelt ani Junek branku dát nedokázali. V 5. sérii Zeman skóroval a když se toto Chytráčkovi nepovedlo, získali domácí bod navíc.
Další okresní derby sehrají hráči HC Náchod ve středu 20.11. od 18 : 00 hodin v Jaroměři s místním HC, určitě nás čeká další těžký zápas.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : " V úvodní třetině jsme byli lepším týmem, rozdíl ve skóre měl být vyšší. V prostřední části hry nás soupeř přehrával a bylo štěstím, že se skóre neměnilo. Ve třetí třetině hosté zápas otočili, díky našim častým vyloučením. V závěru normální hrací doby se nám podařilo při přesilovkách nepříznivé skóre otočit a jít do jednobrankového vedení. To jsme bohužel neudrželi a Trutnov zaslouženě vyrovnal při power - play. Prodloužení nerozhodlo a o bodu, tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nich jsme byli úspěšnější my."

Muži | Středa 04.12.2019, 18:00
HC Náchod - Nové Město