12. kolo | Středa 13.11.2019, 18:00 | ZS Hronov

HC Wikov Hronov - HC Náchod

2:1

1 : 0, 1 : 1, 0 : 0

Branka a sistence : Macháň (Prouza, Řezníček), střely : 32 : 31, zásahy : 30 : 30, vyloučení : 6 : 3, navíc Vondřejc (Náchod) 10 min. OT, využití : 0 : 1, oslabení : 1 : 0, rozhodčí : Veinfurter - Smola, Vodička

Diváci: 348

HC Wikov Hronov:

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Verner, Müller, Podzimek, Srba - Oppelt, Macháň, Havrda, Škoda, Prouza, Řezníček, Vondřejc, Rojšl

HC Wikov Hronov - HC Náchod  2 : 1 (1 : 0, 1 : 1, 0 : 0)

Náchodští chtěli v tomto tradičním okresním derby zvítězit, stejně jako v Náchodě. V brance měli Koubu, v obraně hrál opět junior Müller a ve druhém útoku mladíka Vaňáta nahradil zkušený Škoda a ve třetí formaci po určité zápasové odmlce objevil Rojšl. Domácí v brance se Šefců, v útoku s Matoušem a Maršíkem.
V úvodu zápasu se hostující hráči jakoby nemohli dostat do herního rytmu, domácí nás přehrávali. Šance Oppelta brankou neskončila. V 11. min. přečíslení Ochotníků využil kapitán Petr a domácí vedli 1 : 0. Na konci téže min. si rozezlený Vondřejc schladil zlost na Exnerovi, za což ke dvouminutovému trestu ještě obdržel 10 min. OT. za nesportovní chování.

Ve druhé třetině se Náchodu naskytla dobrápříležitost při vyloučení Junka ve 26. min.. Jenže v čase 25 : 45 přišel šok kotouč vyhozený z obranného pásma za branku hostí chtěl Kouba rozehrát, jenže se nevšiml svého bývalého spoluhráče Maršíka, který vyhazovaný kotouč našel na čepeli své hole a nikým neatakován jej pohodlně zasunul do opuštěné klece Náchoda - 2 : 0. Naštěstí přišel v téže min. další trest pro domácího Štelziga v polovině 27. min.. Dvojitou početní výhodu využil kapitán Macháň na konci téže min. po nahrávkách Prouzy a Řezníčka  - 2 : 1. Do konce třetiny se již stav nezměnil.

Vyrovnání nepřineslo ani třetí dějství ani při vyloučeních Hyleny a Kelnera. Kýžené vyrovnávací branky jsme se nedočkali ani při hře bez brankáře v závěru třetí třetiny. I přes porážku hostující fanoušci své hráče po utkání podpořili, za což zaslouží dík a uznání.
V dalším zápase se hríči Náchoda představí domácímu publiku v neděli 17.11. od tradičních 17 . 00 hodin a soupeřem jim bude druholigová záloha HC Trutnov B, musíme zvítězit.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "V první třetině jsme tradičně neproměnili několik brankových šancí, čehož soupeř dokázal využít. Ve zbylých třetinách se hrál vyrovnaný hokej. O osudu zápasu rozhodla hrubá individuální chyba a malá efektivita v našich přesilovkách."

10 Havrda Filip U 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0