Řízná třináctka proti Semechnicím s hattrickem Havrdy a Oppelta!

10.11.2019 | Jaroslav Krulich

V první třetině jsme špatně bruslili, od druhé třetiny se pohyb zlepšil a skóre narůstalo.

11. kolo | Neděle 10.11.2019, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - TJ Sokol Semechnice

13:2

2 : 1, 5 : 1, 6 : 0

Branky a asistence : Oppelt (Macháň, Havrda), Havrda (Oppelt, Pánek), Řezníček (Vaňát), Řezníček (Vaňát, Verner), Macháň (Havrda, Pánek), Šrenk (Macháň), Oppelt (Havrda), Havrda (Verner, Pánek), Vaňát (Řezníček, Verner), Zeman (Vondřejc), Plíhal (Oppelt, Macháň), Havrda (Pánek), Oppelt (Macháň, Lebeda), střely : 46 : 29, zásahy : 27 : 32, vyloučení : 6 : 6 +TS, využití : 1 : 1, oslabení : 1 : 0, rozhodčí : Veinfurter - Bednář, Runštuk

Diváci: 82

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Lebeda, Pánek, Plíhal, Verner, Podzimek - Oppelt, Macháň, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Šrenk, Vondřejc, Zeman

TJ Sokol Semechnice:

HC Náchod - Sokol Semechnice  13 : 2 (2 : 1, 5 : 1, 6 : 0)

Náchodští nastoupili k tomuto zápasu o hodinu později než je pro neděli obvyklé, po zbytečné porážce v Novém Bydžově. V brance se po delší odmlce objevil zkušený Bláha, v obraně se představil další junior Lebeda, ve třetím útoku hrál znovu junior Šrenk. Hosté postavili do branky místo Mráčka Klose, v poli hráli náchodští odchovanci bratři Martin a Marek Hakličkovi.
Úvodní třetina se domácím příliš herně nevydařila, špatný pohy a opět mizerná koncovka, stejně jako v Bydžově. Proto není divu, že hosté se dostali do vedení 0 : 1 zásluhou Buryho v 16. min.. Domácí na tuto nepříjemnost rychle zareagovali a ani ne po necelé min. bylo zásluhou Oppelta vyrovnáno - 1 : 1, asistence si připsali Macháň s Havrdou. V čase 17 : 45 Oppelt zazvonil na horní tyč branky Klose. V 19. min. byl již podruhé v utkání vyloučen Martin Haklička a v čase 19 : 39 strhl vedení na stranu domácích Havrda po spolupráci s Oppeltem a Pánkem - 2 : 1.

Ve druhém dějství se již začalo hrát dle not domácího favorita. Skóre se měnilo v polovině 27. min., kdy ve vlastním oslabení při vyloučení Podzimka Vaňát nabil ostrými Řezníčkovi a bylo to 3 : 1 pro Náchod. Na konci 29. min. se znovu trefil Řezníček po náhrách Vaňáta a Vernera - 4 : 1. V čase 30 : 42 skóroval kapitán Macháň po asistencích Havrdy a Pánka - 5 : 1. Přesně po 1 min. bylo nařízeno trestné střílení za hákování Ježíka na Vaňáta, které sám faulovaný neproměnil. Přesně v půli 37. min. korigoval dělovkou Ježík při vyloučení Vondřejce - 5 : 2. Ve 40. min. slóre doznalo ještě dvojí změny, nejprve se po 10 sek. trefil Šrenk po nahrávce Macháně - 6 : 2 a v půli téže min. stanovil třetinové skóre Oppelz po nahrávce Havrdy - 7 : 2.

Třetí třetina se již nesla plně v režii hráčů Náchoda a skóre utěšeně narůstalo. Na konci 41. min. Havrda zvyšoval již na 8 : 2, spolupracovali Verner s Pánkem. Další branku vstřelil Vaňát po necelé min. - 9 : 2, o gólové přihrávky se zasloužili Řezníček a Verner. V čase 42 : 45 se o desátý gólový zápis po nahrávce Vondřejce postaral Zeman - 10 : 2. V závěru zápasu skóre ještě doznalo dvojitou změnu. V 55. min. se trefil Havrda po nahrávce Pánka a dovršil tak své hattrickové představení - 12 : 2. O gólovou tečku se postaral v počátku 59. min. také druhý hatrickář Oppelt po přihrávkách Macháně a novice Lebedy - 13 : 2.
Již tuto středu 13.11. od 18 : 00 hodin se hráči Náchoda střetnou s Ochotníky v dalším okresním derby na ledě soupeře HC Wikov Hronov. JIstě bude k vidění dramatický hokej.

Michal PAHUlÁK - trenér mužstva : "V první třetině jsme špatně bruslili, hrál se nepříliš pohledný hokej. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a výsledek se odrazil i ve skóre. Jednalo se o povinné vítězství:"