Po dobrém vstupu do zápasu jsme nakonec lídrovi z Nového Bydžova podlehli.

Nevyuužívali jsme šance, soupeř nás trestal.

10. kolo | Středa 06.11.2019, 18:00 | ZS Nový Bydžov

HC Stadion Nový Bydžov - HC Náchod

6:2

2 : 1, 3 : 1, 1 : 0

Branky a asistence : Vondřejc (Srba, Macháň), Vaňát, střely : 32 : 34, zásahy : 32 : 26, vyloučení : 6 : 6, navíc Hejna (Nový Bydžov) 10 min. OT, využití : 1 : 0, rozhodčí : Machač - Karlík, Horák

Diváci: 250

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Chaloupka, Pánek, Plíhal, Müller, Podzimek - Havrda, Macháň, Zeman, Vaňát, Prouza, Řezníček, Vondřejc, Srba

Stadion Nový Bydžov - HC Náchod  6 : 2 (2 : 1, 3 : 1, 1 : 0)

Náchodští po 8 vítězných zápasech nastupovali na ledě lídra s odhodláním zaskočit domácí tým, který dosud neztratil ani bod. Trenér Pahulák musel improvizovat v sestavě, v brance byl opět Kouba, v obraně hrál mladík Müller, v útoku vypomáhal obránce Srba, hrálo se pouze na dva centry. Domácí měli tentokrát v brance Veselého, v obraně tvrdil muziku veterán Nedbal a v útoku se hra odvíjela od tvořivosti hrajícího trenéra Kubišty.
Nic nenasvědčovalo tomu, že by Náchodští měli odjet domů z prázdnou, zvláště když v čase 2 : 25 kapitán Macháň pálil, Srba přistrčil Vondřejcovi na levé křídlo a ten pohodlně skóroval - 0 : 1. Pak jsme neproměnili minimálně dvě tutovky a soupeř nás za to krutě gólově ztrestal. Běžela 13. min. a nejprve ránu Eise mimo branku si Kouba nešťastně dokopl mezi tři tyče - 1 : 1. V polovině téže min. Divíškova vyražená rána dopadla rovněž do branky - 2 : 1. Ve 20. min. ve vzájemné potyčce hostující Vondřejc dal jasně najevo přetaženým dresem přes hlavu domácímu Hejnovi, tak takhle tedy by to dál nešlo. Reakce na předchozí ataky na náchodského forwarda.

Vstup do druhého dějství patřil domácím, kteří Kubištou při hře 4 na 4 po 44 sek. zvyšovali na 3 : 1. V úvodu 27. min. se Vaňátovi podařilo dostrkat kotouč za záda Veselého - 3 : 2. V polovině 30. min. byl vyloučen Zeman a po necelé min. vypálil od modré mladík Hladík a rána směřující mimo skončila opět v brance hostí -  4 : 2. Ve 33. min. hrubku hostí trestal v sólovém úniku Kubišta - 5 : 2. Na konci 36. min. vyzval na ruční souboj urostlý domácí bek Mádle hostujícího Srbu a moc mu po souboji do zpěvu nebylo, protože obdržel dvojitý trest za hrubost, zatímco náchodský "útočník" vyfasoval pouze dvě min.. Tato přesilovka změnu skóre nepřinesla.

Ve třetí třetině za zmínku stojí snad jen to nejdůležitější a to branka domácích, kteří 1 min. a 1 sek. před vypršením 60. min. stanovili Hejnou až příliš kruté skóre zápasu na 6 : 2 pro domácí.
Tentokrát sice neznělo Ó benina, jistě si Náchodští fans zapějí v neděli 10.11., kdy od 17 : 00 hodin hostíme TJ Sokol Semechnice.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "V úvodu jsme vstřelili rychlou branku, pak jsme si vypracovali další vyložené šance. Ty jsme neproměnili a místo abychom vedli 3 : 0, tak soupeř otočil ještě skóre v průběhu první třetiny na 2 : 1. V úvodu druhé třetiny jsme opět nevyužili dvě šance a soupeř nás treatal, snížili jsme na 3 : 2 a pak po hrubých individuálních chybách domácí odskočili až na 5 : 2. Ve třetí části domácí vstřelili ještě jednu branku a zaslouženě zvítězili."

10 Havrda Filip U 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0