Vysoké vítězství v derby s okresním rivalem Novým Městem n/M. na jeho ledě!

31.10.2019 | Jaroslav Krulich

Jedním ze sedmi střelců byl i Honza Verner.

9. kolo | Středa 30.10.2019, 18:00 | ZS Nové Město n/M.

HC Nové Město nad Metují - HC Náchod

Branky a asistence : Oppelt (Pán ek), Vaňát (Řezníček), Verner (Řezníček, Vaňát), Řezníček (Srba, Vaňát), Zeman (Plíhal, Vondřejc), Prouza, Škoda, střely : 23 : 61, zásahy : 53 : 23, vyloučení : 2 : 3, navíc Dostál (Nové Město n/M.) 10 min. OT, bez využití, rozhodčí : Machač - Hurei, Brož

HC Nové Město nad Metují:

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Chaloupka, Pánek, Verner, Srba, Plíhal, Podzimek - Oppelt, Macháň, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Zeman

TJ Spartak Nové Město n/M. - HC Náchod  0 : 7 (0 : 3, 0 : 0, 0 : 4)

V dalším okresním derby nastupovali hráči Náchoda v brance s Koubou, připraven byl Lelek, od počátku hrál v útoku Zeman. V dresu hostí hrála druhá útočná formace mladíků, kteří v minulé sezóně oblékali dres soupeře. Domácí měli v brance jasnou jedničku Biegla, v útoku hrál ostřílený Hudeček, který řadu let hájil barvy Náchoda.
Úvod zápasu ani nemohl začít lépe pro Náchod. Hned po úvodním vhazování se po 10 sek. gólově prosadil po fotbalové Pánkově nahrávce ala Messi Oppelt - 0 : 1. V dalším střídání 29 sek. od začátku zaúřadovala lajna mladíků, skóroval Vaňát, asistoval Řezníček - 0 : 2. Pak hosté bez větších potíží přečkali dvě vyloučení Vaňáta. Třetinové skóre stanovil na konci 19. min. Verner, který vyhnal pavouky z Bieglovy svatyně, o asistence se postarali Řezníček s Vaňátem - 0 : 3.

Druhé dějství již tak pohledný hokej nepřineslo. Nejblíže brance byl v polovině 24. min. Pánek, jaho rána skončila pouze na horní tyči branky domácích.

Třetí třetina se nesla v duch té úvodní, hosté opět zanuli na vyšší stupeň a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 43. min. Řezníček propálil Biegla, nahrávky si připsali Srba s Vaňátem - 0 : 4. Ve 46. min. Vondřejc našel na modré Plíhala, který vypálil a jeho rána se šťastně pro hosty odrazila od Zemana za Bieglova záda - 0 : 5.Na samém konci 52. min. zvyšoval na 0 : 6 po samostatném průniku Prouza. O poslední gólový zápis se zasloužil na konci 59. min. Škoda, který Biegla překonal ranou k tyči po ledě - 0 : 7. V závěru se hosté snažili pomoci uhájit Koubovi čisté konto, který výkonem za svým protějškem nijak nezaostával a v brankovišti působil klidným dojmem. V čase 60 : 00 byl učiněn poslední záznám do zápisu o utkání, když domácí Dostál ještě obdržel 10 min. OT za nesportovní chování. Po skončení si hráči Náchoda se svými fans mohli vychutnat radost ze zaslouženého vítězství.
Se stejným soupeřem se střetnema již tuto neděli 3.11. od 17 : 00 hodin v Náchodě, doufejme v dobrý výkon našeho týmu a další tři body do tabulky.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Výborně se nám podařil vstup do utkání, kdy jsme již v první munutě vstřelili dvě branky. Tento moment byl určující pro vývoj zápasu. Ve druhé třetině jsme se přispůsobili hře soupeře. Ve třetí třetině jsme byli jasně lepší a skóre jsme ještě navýšili. Od vyšší porážky domácí uchránil výborný výkon domácího brankáře. Též těší nula na kontě našeho gólmana."

Muži | Středa 13.11.2019, 18:00
Hronov - HC Náchod

Muži | Neděle 17.11.2019, 17:00
HC Náchod - HC Trutnov "B"