Výborné výkony Bláhy, Vaňáta a Řezníčka značily výhru nad Trutnovem B!

Bláha byl vedle Vaňáta a Řezníčka ústřední postavou zápasu.

4. kolo | Neděle 13.10.2019, 17:00 | ZS Trutnov

HC Trutnov "B" - HC Náchod

1:9

0 : 1, 0 : 5, 1 : 3

Branky a asistence : Vaňát, Havrda (Pánek), Havrda (Pánek), Vaňát (Řezníček), Řezníček (Vaňát), Řezníček (Prouza), Řezníček (Prouza, ), Vaňát (Prouza, Řezníček), Vaňát, střely : 44 : 42, zásahy : 32 : 43, vyloučení : 4 : 6, využití : 0 : 1, rozhodčí : Smitka - Brož, Hurei

Diváci: 96

HC Trutnov "B":

HC Náchod: Bláha, (Lelek) - PLíhal, Pánek, Verner, Müller, Podzimek - Havrda, Oppelt, Macháň, Vaňát, Prouza, Řezníček, Hubáček, Vondřejc, Zeman

HC Trutnov B - HC Náchod  1 : 9 (0 : 1, 0 : 5, 1 : 3)

Hosté nabuzeni středeční "výhrou" nad Ochotníky nastupovali v brance s Bláhou, na lavičce byl připraven Lelek, v útoku se představil Zeman. Domácí měli v brance Horáčka, v útoku hráli zkušení Chytráček s Kozákem.
Na branku se dlouho nečekalo, již v čase 1 : 06 špatně rozehrál za brankou kotouč Horáček a junior Vaňát měl roli poměrně snadnou, trefit opuštěnou domácí svatyni - 0 : 1. Další branka v úvodním dějství již k vidění nebyla, a tak se šlo za tohoto stavu do kabin.

I druhá třetina začala první gólovou ranou hráčů Náchoda. Havrdovi po náhře od Pánka stačilo ke skórování pouhých 12 sek. - 0 : 2. Pak v čase 23 : 23 rána juniora Prouzy skončila na tyči Horáčkovy klece. Na konci 25. min. byl vyloučen Oppelt a v úvodu 26. min. i Verner. Tuto kritickou situaci zvládli Náchodští s přehledem bez gólové újmy. Poté se gólově připomněl Havrda, když ve 30. min. po nahrávce Pánka potrestal vyloučení Křížka - 0 : 3. V polovině 34. min. se po spolupráci s Řezníčkem prosadil Vaňát,který využil náhry o hrazení - tzv. hybridní zakázané uvolnění - 0 : 4. V čase 36 : 40 si oba hráči role prohodili a do role střelce se pasoval po nahrávce Vaňáta Řezníček - 0 : 5. V tento moment znechucený Horáček přepustil místo mezi třemi tyčemi zkušenému Škopovi. Jeho kouzlo odčaroval po Prouzově přřesném kolmém pasu v půli 38. min. hákovaný Řezníček, který upravil na třetinových 0 : 6 pro Náchod.

Třetí dějství nemohlo začit ani jinak než úvodní dvě čási hry. V čase 41 : 24 se hattrickovou ranou blýskl Řezníček, když využil nahrávku Prouzy - 0 : 7. Této gólové trefě předcházelo několik výborných zákroků Bláhy. V úvodu 51. min. si též hattrickovou radost dopřál Vaňát, který překonal daleko vyjetého Škopa po nahrávkách Prouzy a ŕezníčka - 0 : 8. O čestný gólový zápis domácích se postaral v půli 58. min. Krsek - 1 : 8. O gólovou tečku se postaral ten, kdo náchodskou palbu zahájil - Vaňát - 1 : 9. Pak mohla propuknout oslava s fans HCN.
Další těžké utkání sehrají hráči Náchoda ve středu 16.10. od 18 : 00 hodin na domácím ledě, kde budou hostit dalšího okresního rivala, tým HC Jaroměř.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Pochvala včem hráčům za velmi dobrý výkon, dařila se nám střelba a zaslouženě jme zvítězili. Pochvalu za spolehlivý výkon zaslouží Bláha, který vyřešil řadu složitých situací".