Povinné tři body proti Semechnicím a hattrick Řezníčka!

06.10.2019 | Jaroslav Krulich

Ve druhé třetině jsme pustili soupeře do zápasu!

2. kolo | Neděle 06.10.2019, 17:00 | ZS Opočno

TJ Sokol Semechnice - HC Náchod

1 : 4, 3 . 1, 0 : 4

Branky a asistence : Macháň (Oppelt, Chaloupka), Řezníček (Prouza), Macháň (Havrda), Řezníček (Prouza), Pánek (Vaňát, Macháň), Oppelt (Havrda, Macháň), Havrda (Macháň), Řezníček (Vaňát), Šimoníček ((Pánek), střely : 29 : 58, zásahy : 47 : 25, vyloučení : 4 : 3, využití : 1 : 2, oslabení : 0 : 1, rozhodčí : Pecha - Řezníček, Vodička

TJ Sokol Semechnice:

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Chaloupka, Pánek, Verner, Müller, Srba, Podzimek - Havrda, Oppelt, Macháň, Vaňát, Prouza, Řezníček, Rojšl (30. Leeder), Šimoníček, Vondřejc (30, Zeman)

TJ Sokol Semechnice - HC Náchod  4 : 9 (1 : 4, 3 : 1, 0 : 4)

Náchodští k tomuto utkání nastupovali s jasným cílem, odčinit středeční domácí porážku z úvodního kola s Novým Bydžovem a získat první tři body do tabulky. V brance nastoupil tentokrát zkušený Bláha, v obraně hrál Pánek, Srba a opět mladíček Müller, v útoku hráli Šimoníček, Leeder se Zemanem. Domácí měli v brance Mráčka, v obraně se představil řízný bek Ježík a v útoku hrál ostřílený Smolík
Na gól se čekalo až do druhé poloviny první třetiny.Na konci 11. min. si nedovoleně počínal Ježík a po 13 sek. byl zásluhou kapitána Macháně zpět ve hře po nahrávkách Oppelta s Chaloupkou - 0 : 1. Hosté skóre nenavýšili, byli to domácí, kteří v půli 14. min. srovnali krok Čapkem - 1 : 1. Náchod zvýšil obrátky a odměnou byla gólová akce z úvodu 17. min. po útočném průniku Prouzy strhl vedení na stranu hostí Řezníček - 1 : 2. Na konci téže min. pálil neomylně Macháň po náhře Havrdy - 1 : 3. Na konci 18. min. byl opět vyloučen Ježík a ani tentokrát si neodseděl trest celý. Na konci 19. min. opět Prouza našel volného ŘEzníčka, který utěšenou ranou vyhnal pavouky z levého horního rohu Mráčkovy klece - 1 : 4.

Prostřední dějství se Náchodu herně nevydařilo. Nejprve ve 23. min. Vaňát napálil tyč domácí branky. V polovině 24. min. při vyloučení Rojšla se gólově prosadil Pánek po spolupráci s Vaňátem a Macháněm - 1 : 5. Na počátku 27. min. byl poslán na trestnou lavici Vondřejc a po 6 sek. jej gólovým zásahem poslal zpět mezi mantinely Vencl - 2 : 5. Od ploviny utkání se do hry dostali Leeder se Zemanem, kteří nahradili Rojšla s Vondřejcem. V čase 30 : 40 napřáhl na modré Haklička a vystřelený kotouč skončil za zády Bláhy - 3 : 5. Třetinové skóre stanovil v čase 35 : 50 Bury, který našel mezeru u tyče Bláhovy branky - 4 : 5.

Do třetí třetiny hráči HCN vstoupili opět koncentrováni a mohli hned na konci 41. min. zvýšit vedení, jenže to rána mladíka nesměla zvonit pouze o tyč domácí klece. Gólová pojistka přišla až v 50. min. z hole Oppelta po spolupráci se svými forwardy Havrdou a Macháněm - 4 : 6. Další branka padla v čase 57 : 57 po střele Havrdy, jenž využil nahrávku od Macháně - 4 : 7. Konečnou podobu dostalo skóre v 60. min.. Nejprve se hattrickovým zápisem prezentoval řezníček po náhře Vaňáta - 4 : 8. Poslední gól vsítil tři sek. před dovršením 60. min. Šimoníček po asistenci Pánka - 4 : 9.
Ve středu 9.10. od 18 : 00 hodin se hráči Náchoda představí na domácím ledě proti tradičními okresními rivalovi Ochotníkům z Hronova - HC Wikov Hronov, hlasitá podpora našich fans jistě přijde vhod. Snad podáme lepší výkon než před týdnem s Bydžovem.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Získali jsme povinné tři body. I přes nevydařenou druhou třetinu, kdy se soupeř dotáhl na rozdíl jediné branky, jsme měli vývoj utkání stále pod kontrolou. Mrzí mě, že jsme neproměňovali šance a nezvítězili vyšším rozdílem."

Muži | Neděle 13.10.2019, 17:00
HC Trutnov "B" - HC Náchod