Vstup do sezony se Náchodu nevydařil, Bydžov vyhrál zaslouženě.

02.10.2019 | Jaroslav Krulich

Chyběla nám střelba, dva vstřelené góly na body nestačily!

1. kolo | Středa 02.10.2019, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Stadion Nový Bydžov

Branky a asistence : Havrda (Plíhal), Havrda (Macháň), střely : 31 : 39, zásahy : 32 : 28, vyloučení : 3 : 6, využití : 1 : 1, rozhodčí : Padevět - Horyna, Brož.

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Müller, Podzimek - Havrda, Oppelt, Macháň, Vaňát, Prouza, Řezníček, Rojšl, Škoda, Vondřejc, (Leeder)

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod - Stadion Nový Bydžov  2 : 5 (0 : 2, 2 : 1, 0 : 2)

K premiérovému mistrovskému urtkání domácí nastoupili v brance s mladým Koubou, v obraně se představila nová tvář mladíček Müller. Hosté představili v brance novou posilu Beneše, v obraně trvdili muziku zkušený Nedbal s další posilou Daněm, v útoku se představily nové tváře Šuvara a Eis.
Než se domácí stačili rozkoukat již prohrávali. To běžela teprve 15. sek., když se na modré napřáhl Nedbal a přízemní rána skončila za překvapeným Koubou. Pak měl vyrovnání na své holi Škoda, ale gólový recept na Beneše nenašel. V 9. min. za Koubou po ráně Černého zvonila horní tyč. Ve 12. min. hosté zvyšovali zkušeným Chárou, na kterého vzývala prázdná klec Náchoda - 0 : 2. V 17. min. se domácím naskytla šance na kontaktní branku při vyloučení Hejny. Skóre se mohlo měnit po chybách domácích v rozehrávce!

Ve druhé třetině domácí zvedli hlavu a branka visela ve vzduchu. V polovině 22. min. mladík Vaňát napálil tyč Benešovy branky. Byli to hosté, kteří velezkušeným Kubištou skórovali v přesilovce při vyloučení Plíhala. Domácí se dočkali až v čase 34 : 00 při trestu Mádleho, to se krásně po nahrávce Plíhala trefil Havrda - 1 : 3. O 17 sek. později přečíslení 2 na 1 využil po náhře kapitána Macháně opět Havrda - 2 : 3. V tomto momentu bylo Náchodských rázem plné kluziště a vyrovnání bylo na spadnutí. Zejména šance Vondřejce po gólu volala. Ve 37. min. nešťastně Kulhánek atakoval Macháně, který byl krvavě zraněn v običeji a hostující bek obdržel v souladu s pravidly trest na 2 + 2 min.. Tuto přesilovku zhati faul Müllera ve 40. min..

Ve třetí třetině se domácím přes veškeré úsilí nepřiznivé skóre otočit nepodařilo. Byli to hosté, kteří navýšili skóre. V polovině 50. min. se trefil Černý - 2 : 4. V 53. min. pečetil na konečných 2 : 5 Kubišta. V půli téže min. ječtě zvonila za Koubou tyč po ráně Eise.
Šanci na zisk. prvních bodů budou mít hráči HCN již v neděli 6.10. od 17 : 00 hodin v Opočně s TJ Sokol Semechnice, půjde o jiného soupeře, vítězství je takřka povinností.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Do zápasu jsme vstoupili vlažně, což soupeř trestal dvěma brankami v první třetině. Ve druhém dějství jsme se herně zvedli, Bydžov sice v přesilovce odskočil až o tři branky, nám se podařilo dostat dvěma góly zpět do hry. Ve třetí části hry nám došly síly, chyběla střelba a nezbývá než pogratulovat soupeři, vyhrál zaslouženě"

Muži | Neděle 13.10.2019, 17:00
HC Trutnov "B" - HC Náchod