Porážka v Chocni až po samostatných nájezdech.

16.09.2019 | Jaroslav Krulich

Přišli jsme o tříbrankové vedení v druhé polovině utkání.

2. kolo | Neděle 15.09.2019, 17:00 | ZS Choceň

HC Choceň - HC Náchod

4:3 sn

0 : 2, 2 : 1, 1 : 0 - 0 : 0, 1 : 0

Branky a asistence : Řezníček (Prouza), Vaňát (Chaloupka), Řezníček, střely : 33 : 32, zásahy : 30 : 29, vyloučení : 2 : 3, 2 : 1, rozhodčí : Kolář - Škorpil, Kopecký

HC Choceň:

HC Náchod: Kouba - Plíhal, Chaloupka, Verner, Podzimek, Srba - Vaňát, Prouza, Řezníček, Oppelt, Šrenk, Haklička, Leeder (do 40.), Zeman

HC Choceň - HC Náchod  4 : 3 sn (0 : 2, 2 : 1, 1 : 0 - 0 : 0, 1 : 0)

K dalšímu zápasu Metuje Cupu zajížděli Náchodští na led soupeře HC Choceň se 13 hráči v poli a se 4 juniory v sestavě! K juniorům Vaňátovi a Prouzovi přibyli Šrenk s Hakličkou. V brance byl Kouba. Domácí představili nové akvizice. Do branky se postavil zkušený Kalousek, v obraně tvrdil muziku zkušený exnáchodský Pazdera a v útoku řádil též bývalý náchodský hráč Šejnoha, hrál i další novic ve žlutém dresu Dudadík.
V úvodu zápasu hosté chytrou taktickou hrou podpořenou bezchybným Koubou otupili nápor domácích.Pak sami gólově dvakrát udeřili. Nejprve v čase 15 : 40 Řezníček zužitkoval nahrávku Prouzy - 0 : 1. V polovině 18. min. si faulem pomohl zkušený Krejza a ještě na konci téže min. byl zásluhou šikovné teče Vaňáta Chaloupkovy rány zpět ve hře - 0 : 2. Tento stav platil i po první třetině.

Také vstup do prostředního dějství vyšel zásluhou gólové střely Řezníčka z 25. min. Náchodu výborně - 0 : 3. Pak hosté nevyužili několik slibných šancí, což je jak se později ukázalo hodně mrzelo. V úvodu 31. min. se v domácí brance objevil ostřílený Koutský. Ve 35. min. se dočkali zásluhou kapitána L. Pilaře, který našel na Koubu střelecký recept i domácí - 1 : 3. Ve 36. min. fauloval Plíhal, na trestné lavici vydržel téměř dvě min.. Když mu zbývalo do konce trestu 10 sek. z pravé strany napřáhl svým typickým golfákem Šejnoha a Kouba byl proti jeho dělovce nad lapačku bezmocný - 2 : 3.

Do třetí třetiny vstupoval Náchod s korekcí v sestavě. Do útoku se přesunul Podzimek, který nahradil Leedera. Hosté celkem s přehledem odolávali zvýšenému útočnému úsilí domácích. V půli 56. min. jsme bohužel chybně vystřídali a Choceň nás v končící 58. min. potrestala Krejzou a poslala zápas do prodloužení - 3 : 3.

V prodloužení největší šanci rozhodnout o bonusovém bodu měl v 63. min. mladík Prouza, Koutský byl na místě.

V nájezdové loterii byli šťastnější domácí, kteří již v první sérii prakticky rozhodli nekompromisní ranou Dudadíka o zisku druhého bodu. Nejblíže k vyrovnání byl Plíhal, jehož rénu zastavila pravá tyč Koutského klece!
V posledním utkání Metuje Cupu se představí hráči Náchoda v sobotu 21.9. v Jaroměři, kde změří nod 11 : 00 hodin síly se silným týmem HC Litomyšl, určitě budeme rádi za podporu našich fans.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "K zápasu jsme nastupovali ve 13 lidech, z toho se 4 juniory. Do poloviny utkání jsme hráli to, co jsme si řekli a výsledkem bylo tříbrankové vedení. Škoda, že jsme nedokázali proměnit další šance. Pak jsme se soupeřem začali hrát otevřený hokej a do konce druhé třetiny Choceň snížila na 2 : 3. Ve třetí části domácí v přesilovce po našem chybném střídání vyrovnali. Prodloužení vítěze neurčilo, o bodu navíc rozhodli domácí v samostatných nájezdech".

Muži | Neděle 13.10.2019, 17:00
HC Trutnov "B" - HC Náchod