Na úvod sezóny vítězství v okresním derby s Jaroměří

11.09.2019 | Jaroslav Krulich

Po nevydařené druhé třetině, domácí o svém vítězství rozhodli ve třetím dějství.

1. kolo | Středa 11.09.2019, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

Branky a nahrávky : Řezníček (Plíhal, Vaňát), Chaloupka (Vaňát), Vondřejc (Podzimek, Škoda), Řezníček (Prouza), Havrda (Šimoníček), Řezníček (Vaňát), Macháň (Škoda, Podzimek), Macháň,střely . 38 : 30, zásahy . 25 : 29, vyloučení : 8 . 7, navíc Macháň (Náchod) - Kačerovský (Jaroměř) oba 10 min. OT, využití : 3 : 2, rozhodčí : Pecha - Řezníček, Ivančic

HC Náchod: Kouba (Lelek) - Verner, Chaloupka, Plíhal, Podzimek - Macháň, Šimoníček, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Vobdřejc, Škoda, Rojšl, Leeder, Chlup, Zeman

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  8 : 5 (3 : 1, 1 : 3, 4 : 1)

V úvodním zápase sezóny změřily síly dva okresní rivalové v utkání hraném jako Metuje Cup Memoriál Josefa Veselého. Domácí představili několik nových tváří, když v bílém dresu hráli zkušení bek Martin Podzimek a útočník Milan Chlup a mladíci Jan Řezníček, Daniel Vaňát a Lukáš Prouza a další forvard Michak Rojšl, který již náchodský dres před časem oblékal. Hosté v úvodní třetině neměli svého gólmana, a tak domácí jim ochotně vypomohli a do soupeřovy klece poslali Lelka.
V úvodní třetině padly čtyři branky, všechny při nerovnovážném stavu hráčů na hrací ploše. Nejprve v úvodu 9. min. při Dubnově vyloučení Řezníček využil spolupráce s Plíhalem a Vaňátem - 1 : 1. O vyrovnání se postaral v 11. min. Háze, když po min. potrestal dva fauly naráz Podzimka a Chlupa - 1 : 1. Ve 14. min. využil přesilovku po nedovoleném zákroku Konečného Chaloupka po nahrávce Vaňáta - 2 : 1. Na počátku 18. min. Škoda našel na modré Podzimka jehož ránu tečoval mimo Lelkův dosah padající Vondřejc a stanovil skóre po první třetině na 3 : 1 pro Náchod.

Od druhé třetiny již Jaroměř měla k dispozici brankáře Prokše. Na konci 21. min. skóroval po nahrávce Prouzy Řezníček - 4 : 1. Pak se hostům podařlo dostat zpět do zápasu, když nejprve v úvodu 24. min. snižoval Kačerovský na 4 : 2. Kontakní branku vsítil na konci 25. min. Kocián - 4 : 3. V končící 35. min. dostal za protesty Kačerovský 10 min. OT. Po té v čase 36 : 36 byl za vražení vyloučen kapitán Macháň na 2 min. + 10 min. OT. Když časomíra ukazovala čas 37 : 37 vyrovnal Háze - 4 : 4. Tento stav platil po druhé třetině.

Ve třetím dějství se nejprve trefil na konci 45. min. Havrda, který doklepl vyraženou Šimoníčkovu ránu - 5 : 4. V čase 45 : 15 se hattrickovou trefou prezentoval Řezníček, který zužitkoval spolupráci s Vaňátem - 6 : 4. O sedmý gól se postaral Macháň po nahrávkách Škody a Podzimka v končící 50. min. - 7 : 4. V 55. min. hosté snížili Dubnem - 7 : 5. V 58. min. se Jaroměř odhodlala ke hře bez brankáře, kterou využít nedokázala, naopak do prázdné klece se trefil Macháň a stanovil konečné skóre 8 : 5 pro Náchod.
Ke druhému utkání Metuje Cupu zajíždí hráči Náchoda v neděli 15.9. do Chocně, kde se střetnou od 17 : 00 hodin s domácím HC.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Hráli jsme na 4 útoky a 2 obrany, v zápase padlo 13 branek. V konečném účtování jsme se mohli radovat z vítězství."

Muži | Středa 11.09.2019, 18:00

Muži | Neděle 15.09.2019, 17:00
HC Choceň - HC Náchod
4:3 sn (0 : 2, 2 : 1, 1 : 0 - 0 : 0, 1 : 0)