Středa 20.03.2019 | ZS Jaroměř

HC Jaroměř - HC Náchod

3:4 pp

2 : 2, 0 : 1, 1 : 0 - 0 :

Branky a asistence : Maršík (Matouš), Matouš (Maršík), Maršík (Macháň), Pánek (Chaloupka, Kodym), střely : 36 : 21, zásahy : 16 : 31, vyloučení : 4 : 5, navíc Veiman (Jaroměř) TH, využití : 0 : 1, rozhodčí : Pahulák, Petr - Smola, Pecha

Diváci: 192

HC Jaroměř:

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Verner, Chaloupka, Macháň, Pánek - Maršík, Matouš, Leeder, Vondřejc, Škoda, Oppelt, Kodym

HC Jaroměř - HC Náchod  3 : 4 pr. (2 : 2, 0 : 1, 1 : 0 - 0 : 1)

Náchodští k tomuto utkání v boji o bronz, které možná nebylo již po určité frustraci z nepostoupení do finále bráno s patřičnou váhou nastoupili ve velmi kombinované sestavě a o to více bylo milé zjištění jak se bojovalo jako by šlo o titul! V brance nastoupil mladík Kouba, vzhledem k nedostatku obránců musel se do obrany postavit kapitán Macháň, hrající trenér Kodym hrál s velkým sebezapřením, aby dal aspoň trochu oddechnout svým kamarádům. Chyběli Srba, Plíhal, Veselý, Komárek, Havrda a Šimoníček. Domácí nastoupili prakticky v optimálním složení v brance s Prokšem.
Vstup do zápasu měla okleštěná sestava Náchoda doslova impozantní, již po 13 sek. útočný výpad šikovného Matouše gólově korunoval Maršík - 0 : 1. V čase 1 : 38 si oba hráči 1. útočné formace role vyměnili a gólová koncovka padla na Matouše - 0 : 2. Domácí se dlouho nemohli z uštědřeného KO vzpamatovat, kontaktní branku vsítil ve druhé polovině úvodní části hry v půli 16. min. tečí rány Teubera zkušený Vejman - 1 : 2. Už se zdálo, že tento stav bude platit po 20 min., ale proti byl Hlavnička, který backhandovou ranou 8 sek. před sirénou překonal Koubu a srovnal na 2 : 2.

V prostředním dějství dlouho branka ne a ne padnout, oba brankáři jak Prokš, tak i Kouba byli pozorní. Nejblíže gólové radosti byl v samém úvodu 29. min. při vyloučení Chaloupky Teuber, který trefil tyč. Jediná branka padla v půli 37. min. po vyražené střele Macháně, byl na správném místě Maršík - 2 : 3. Stav se již do konce druhé třetiny nezměnil.

Do třetí části hry domácí nastoupili s enormní snahou zvrátit nepříznivý stav. Vyrovníní přišlo v polovině 44. min. z hole Vejmana, který ranou pod horní tyč zajistil průběžné skóre 3 : 3. Ve 46. min. rána téhož hráče lehce lízla pravou tyč Koubovy klece. V čase 59 : 24 se protáhl skrz domácí obranu a jeho rána rozezvučela břevno Prokšovy klece. Utkání tak směřovalo do prodloužení.

V tom se nejprve musel činit Kouba. V 63. min. Matoušova rána cinkla o tyč domácí branky. V čase 67 : 31 byl vyloučen domácí Kotrč a v čase 68 : 43, přišla bronzová trefa Pánka z pravé strany po spolupráci s Chaloupkou a velezkušeným Kodymem - 3 : 4. V tento moment neudržel nervy na uzdě domácí Vejman a vystřelil kotouč po hlavním rozhodčí, za což byl "oceněn" TH! Co dodat závěrem, velké díky věrným fanouškům, kteří s námi byli i v tomto zápase, kdy jsme si alespoň částečně spravili náladu po smolně prohraném 5. semifinálovém zápase v Novém Bydžově. Zisk konečného třetího místa po nepovedené loňské sezóně je jistě velkým úspěchem tohoto týmu. HCN olééé!!!

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Pro nás hodně složité utkání z důvodu velkého počtu chybějících hráčů. Nicméně všichni kdo přijeli bojovali od začátku až do konce a odměnou byla zasloužená výhra. Děkujeme za podporu našim fanouškům. Taky děkujeme našemu skvělému realizačnímu týmu, který se o nás neskutečně stará."