Domácí Nový Bydžov dotáhl dvougólové manko, zápas otočil a v sérii vede 1 : 0

27.02.2019 | Jaroslav Krulich

O výsledku rozhodly přesilovky.

4. kolo | Středa 27.02.2019 | ZS Nový Bydžov

HC Stadion Nový Bydžov - HC Náchod

Branky a asistence : Maršík (Šimoníček, Matouš), Matouš, Kodym (Pánek), Kodym (Pánek), Matouš (Maršík), střely : 35 : 29, zásahy : 23 : 27, vyloučení : 7 : 6, využití : 4 : 1, rozhodčí : Veinfurter, Šmika - Horák, Všetečka

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Plíhal, Chaloupka, Veselý, Pánek, Komárek - Maršík, Matouš, Šimoníček, Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt (do 37.)

Stadion Nový Bydžov - HC Náchod  8 : 5 (3 : 3, 1 : 1, 4 : 1) stav série : 1 : 0

Náchodští nastupovali k úvodnímu zápasu semifinálové série s odhodláním favorita zaskočit, tak jak se jim to podařilo v posledních dvou utkáních s tímto soupeřem. V brance se objevil zkušený Bláha, chyběli beci Verner se Srbou. Domácí nasadili do branky M. Veselého, chyběl zkušený matador Kubišta. Lepší vstup do utkání si hráči Náchoda ani nemohli přát. V čase 0 : 46 se do útočného pásma vřítil mladík Maršík a hosté vedli po asistencích Šimoníčka a Matouše 0 : 1. Po dvou min a 1 sek. stejný útočný výpad podnikl Matouš a stav byl 0 : 2. Zároveň vyhnal neveselého Veselého z branky, do níž nastoupil D. Kozák. Ve 3. min. byl vyloučen Veselý a domácí přesilovku nehráli nějak vyjímečně. Když chybělo 13 sek. náchodskému bekovi do konce trestu zakončil výpad do rozhozené obrany Hejna a vsítil kontaktní branku - 1 : 2.V 9. min. si faulem pomohl Zmítko a v polovině 11. min. si stejně počínal Malý. Po 17. min. Pánek našel Kodyma, který upravil na 1 : 3. Ve 14. min. Postolka využil zakrytého výhledu Bláhy a korigoval na 2 : 3. V úvodu 19. min. fauloval Veselý a na konci téže min. Chára tečí vyrovnal na třetinových 3 : 3.

Ve druhém dějství byl ve 44. min. vyloučen již potřetí Veselý a soupeř znovu gólově v téže min. trestal Nedbalem - 4 : 3. Ve 28. min. Pánek našel Kodyma, který si rutinérský potáhl kotouč do střelecké pozice a chladnokrevně srovnal . 4 : 4. V úvodu 36. min. při trestu Kulhánka Chaloupkova pumelice skončila pouze na levé tyči Kozákovy klece. V čase 35 : 46 gólovou ránu Šimoníčka Haškovským vytrčením betonů po horní tyč paralyzoval Kozák. V následující min. zápas skončil po souboji v obranném pásmu pro dravého útočníka Oppelta.

Ve třetí třetině se ve 44. min. po ráně Zmítka prosadil zblízka D. Jebavý - 5 : 4. V půli 50. min. Hlaváček zvyšoval na 5 : 4 pro domácí. Po dvou min. Maršík vyslal na steč Matouše, který svou útočnou misi proměnil v gól naděje - 6 : 5. Na konci téže min. byl dost přísně vyloučen Komárek. V 54. min. zvyšoval M. Kozák na dvougólový rozdíl - 7 : 5. V závěru hosté zkusili hru bez brankáře a D. Jebavý v čase 59 : 51 pečetil na krutých konečných 8 : 5 pro domácí. Bydžov tak vede v semifinálové sérii hrané na tři vítězná utkání 1 : 0.
V neděli 3.3. od 17 : 00 hodin série pokračuje v Náchodě, herní systém nám velí zvítězit, jinak by měl soupeř před svým druhým domácím zápasem výhodu dvou matchballů, což nesmíme dopustit!

Muži | Středa 13.03.2019
Nový Bydžov - HC Náchod