Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Náchod otočil s Trutnovem, který ještě vyrovnal, pak nás Oppelt poslal do semifinále!

25.02.2019 | Jaroslav Krulich

Semifinálovou bránu nám svou trefou naplno otevřel zkušený Oppelt.

3. kolo | Neděle 24.02.2019 | ZS Náchod
 

HC Náchod - HC Trutnov "B"

3:2

0 : 1, 2 : 0, 1 : 1

Branky a asistence : Kodym (Veselý, Komárek), Maršík (Oppelt, Veselý), Oppelt (Škoda, Vondřejc), střely : 43 : 25, zásahy : 22 : 40, vyloučení : 4 : 6, navíc Chaloupka (Náchod) 10 min. OT, bez využití, rozhodčí : Veselý - Roischel, Pechánek

Diváci: 201

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Plíhal, Chaloupka, Veselý, Pánek, Srba, Komárek - Maršík, Matouš, Šimoníček, Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt, Leeder

HC Trutnov "B":

Komentář
 
 
 

HC Náchod - HC BAK Trutnov B  3 : 2 (0 : 1, 2 : 0, 1 : 1) stav serie : 2 : 1

Po středeční nečekané porážcev Trutnově muselo o postupujícím do semifinálové série rozhodnout až třetí utkání! Těžko se dalo čekat, že Náchod soupeře lehce přejede jako minulou neděli, play - off je specifické tím, že každý zápas je jiný, nezáleží na skóre, spíše na aktuální formě, či na štěstí. Domácí nastoupili téměř ve stejné sestavě jako ve středu, v brance znovu mladík Kouba, složení útoků totožné, navíc Leeder a v obraně zkušeného Vernera doplnil Srba. Hosté měli sestavu shodnou, pouze navíc se na ní objevil forward Baudyš.
V úvodu utkání byl v čase první středeční branky Trutnova opět vyloučen Chaloupka, další paralela se naštěstí již nekonala, následné oslabení jsme přečkali bez gólové úhony. Po dvou min. si také domácí zahráli po nedovoleném zákroku Š. Junka přesilovou hru. Náchod si počínal stejně jako hosté, skórovat se mu v početní výhodě nepodařilo. Branka padla v polovině 9. min. do domácí sítě, jejím autorem byl šikula Jakub Tatar - 0 : 1. Šance k vyrovnání se domácím naskytla po faulu bratra Jana Tatara, zůstalo pouze u šance.

Do druhé třetiny domácí nastupovali s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. V úvodu byl v čase 22 : 22 vyloučen náchodský bojovník Vondřejc. V úvodu 26. min. byl vyloučen Š. Junek a přesně po min. a čtvrt za zdržování hry vyhození kotouče i zkušený Synek. Převaha dvou mužů v poli ke kýženému vyrovnání nevedla. V půli 31. min. byl vyloučen za vražení Chaloupka, navíc obdržel za tento faul 10 min. OT. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali až ve druhé polovině této úporné hokejové bitvy v půli 35. min. zásluhou teče zkušeného Kodyma po náhře Komárka Veselému a jeho následné ráně od modré - 1 : 1. Ve 37. min. při vyloučení Srby domácím zatrnulo po ráně Smékala do pravé tyče Koubovy svatyně! Nejhezčí akce zápasu přišla ve 39. min. Veselý našel Oppelta, ten vysunul Maršíka, který pláchl jak raketa a po vyšachování Škopa následovala rána pod horní tyč - 2 : 1.

Ve třetím dějství ve 43. min. se podařilo srdnatě bojujícím hostím zásluhou nepolapitelného Jakuba Tatara vyrovnat - 2 : 2. Šance rozhodnout se Náchodu naskytla v 51. min. po faulech Rutrleho a M. Špetly, kdy se hrálo bez 17 sek. 5 na 3, ale bez gólového efektu. Rozhodující moment zápasu přišel v čase 54 : 36 kdy Oppelt přesně zacílil po nahrávkách Škody a Vondřejce - 3 : 2 a nasměroval tak Náchod do semifinále. Ve zbylém čase si již domácí tuto šanci vzít nenechali, i když se několikrát před Koubou doslova blýskalo, především po tečích Jakuba Tatara. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Veselého si domácí mohli se svými fans vychutnat pocit z výhry nejen v zápase, ale v celé náročné sérii v poměru 2 : 1 na zápasy.
Semifinálová série hraná na tři vítězná utkání se rozběhne již tuto středu 27.2. od 18 : 00 hodin v Novém Bydžově proti místnímu celku ofenzívně laděnému Stadionu. Bude to velmi těžká série, ve které nejsme favoritem, rozhodně však svou kůži lacino neprodáme!

 
 
 
Ohlasy

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Těžké utkání s výborně hrajícím soupeřem, bylo vidět, že žádný tým nechce udělat chybu. Ke konci se k nám přiklonilo štěstí, vstřelili jsme vítězný gól a myslím si, že zaslouženě postoupili."

 
 

Utkání
Muži | Středa 13.03.2019
6:2
Nový Bydžov - HC Náchod
 
Muži | Středa 20.03.2019
3:4
Jaroměř - HC Náchod
 
 
HC Náchod - kontakt: info@hcnachod.cz RSS