V Bydžově jsme odvrátili matchball domácích, séŕie se stěhuje do Náchoda!

06.03.2019 | Jaroslav Krulich

V závěru po potyčcce obdržel Verner 5 min. trest + OK.

Středa 06.03.2019, 18:00 | ZS Nový Bydžov

HC Stadion Nový Bydžov - HC Náchod

Branky a asistence : Macháň (Kodym, Verner), Maršík (Matouš), Škoda, střely : 35 : 22, zásahy : 19 : 33, vyloučení : 11 : 9, navíc Nedbal (Nový Bydžov) 10 min. OT - Verner (Náchod) 5 min. + OK, rozhodčí : Machač, Pahulák - Řezníček, Ivančic

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Pánek, Srba - Maršík, Matouš, Leeder, Škoda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Komárek, Šimoníček

Stadion Nový Bydžov - HC Náchod  2 : 3 (1 : 2, 1 : 1, 0 : 0) stav série : 2 : 1

Náchodští po prohraném nedělním domácím utkání k tomuto veledůležitému zápasu nastupovali s jasným cílem odvrátit dva semifinálové matchbalové trumfy domácích. V brance nastoupil mladík Kouba, absentujícího Bláhu nahradil v pozici golmanské dvojky též mladý Lelek, do obrany se vrátil Srba, naopak chyběl Veselý (ten alespoň burcoval z lavičky z pozice kouče své kamarády) a v útoku postrádal hrající trenér Kodym dvě útočná esa Havrdu a Oppelta. Domácí měli v brance hrdinu z úvodních dvou zápasů této série D. Kozáka, v obraně hrál navíc mladík Doskočil.
Úvod utkání byl v režii Náchoda, již ve 43. sek. fauloval Kulhánek a když časomíra odkrojila 1 min. a čtvrt parádně se trefil kapitán Macháň po nahrávkách Kodyma a Vernera - 0 : 1. Domácí se rychle otřepali a v čase 2 : 10 vyrovnal důrazný D. Jebavý - 1 : 1. V 5. min. si dobře hrající Náchod vzal vedení zpátky. Hbitý útočný výpad Matouše gólově korunoval výborně hrající Maršík - 1 : 2. Domácím se nepodařilo vyrovnat v závěru třetiny při dvou vyloučeních hráčů Náchoda, nejprve Šimoníčka v 16. min. a Plíhala v 18. min.. Výborně odehraná oslabení podpořené jistými zákroky Kouby.

V prostředním dějství se skóre měnilo zásluhou parádní přesné Škodovy rány z levé strany přímo do šibenice - 1 : 3. V půli 31. min. byl vyloučen Vondřejc a chvíli na to i M. Kozák za filmovaný pád a Plíhal za faul, po min. náchodského dříče poslal zpět mezi mantinely přesnou ranou k tyči Zmítko - 2 : 3. V úvodu 38. min. hráli Náchodští po faulu M. Kozáka přesilovku, po 38 sek se po vyhození kotouče naskytla hostům možnost hrát přesilovku 5 na 3. Bohužel se jim tuto příležitost využít k pojistění vedení využít nepodařilo, naopak málem z rychlého brejku málem inkasovali, díky ýbornému Koubovi se tak nestalo.

Ve třetí třetině srdnatě hrající hosté zuby - nehty bránili hubené jednobrankové vedení a snažili se náskok zvýšit. V čase 57 : 02 se po ataku Kouby Nedbalem v brankovišti strhla bitka, Komárek srdnatě "zápasil" s Chárou, Verner "umravňoval" nabuzeného Zmítka a po chvíli si poradil i s domácím bouřlivákem s košíkem Hejnou. Po zklidnění situace na ledě, obdrželi Verner trest na 5 min. + OK. Na konci téže min. ještě obdržel ke 2 min. trestu Nedbal 10 min. OT za nesportovní chování. Srdnatě bojující hosté vedení již udržili a snížili sérii na 2 : 1.
Vítězství hostí značí, že se série stěhuje zpět do Náchoda, kde se bude hrát v neděli 10.3. od 17 : 00 hodin, tímto zveme naše příznivce, jejich podporu budeme v další těžké hokejové bitvě určitě potřebovat!!!

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Konečně se k nám přiklonilo štěstí a máme první bod v sérii. Celý tým utkání odmakal na sto procent. Jen nás trochu zaráží, že hráči Bydžova mají potřebu veškeré zákroky přisimulovávat."

Muži | Středa 13.03.2019
Nový Bydžov - HC Náchod