V Náchodě Bydžov dohnal třígolové manko a v semifinálové séŕii vede již 2 : 0!

03.03.2019 | Jaroslav Krulich

Byli jsme často vylučováni a soupeř dokázal trestat naše chyby.

Neděle 03.03.2019, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Stadion Nový Bydžov

Branky a asistence : Kodym (Macháň, Pánek), Škoda (Oppelt), Oppelt (Plíhal), střely : 31 : 41, zásahy : 36 : 28, vyloučení : 8 : 5, využití : 2 : 1, rozhodčí : Padevět, Veinfurter - Brož, Bc. Horyna

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Pánek, Veselý, Komárek - Maršík, Matouš, Šimoníček, Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod - Stadion Nový Bydžov  3 : 5 (1 : 0, 2 : 3, 0 : 2) stav série : 0 : 2

Před druhým semifinále byly karty rozdány jednoznačně. Náchod nechtěl připustit soupeřovy případné dva matchbally, všemožně usiloval o srovnání série na 1 : 1. V sestavě zásadní změna byla v brankovišti, kde zkušeného Bláhu nahradil mladík Kouba, na postu beka hrál již zkušený Verner, stále chyběl Srba. Hosté měli v brance po dobrém středečním výkonu D. Kozák a v útoku i zkušeného Kubištu.
V úvodní třetině měli mírně více ze hry domácí borci, kteří vycházeli ze zajištěné obrany podpořené jistým Koubou v brance. O jedinou branku se zasloužil zkušený Kodym v 19. min. při vyloučení M. Kozáka po spolupráci s kapitánem Macháněm a po ráně Pánka - 1 : 0.

Vstup do prostředního dějství byl z pohledu Náchoda velmi příznivý. V úvodu 23. min. Škoda tečí Oppeltovy rány potrestal vyloučení D. Jebavého - 2 : 0. Po min. a 41 sek. se domácí hráčská lavice radovala opět, když Oppelt s rutinou využil nahrávky Plíhala - 3 : 0. Zdálo se, že domácí si splní cíl a vyrovnají semifinálovou sérii na kýžených 1 : 1. Jenže bohužel ve 49. min. se Chárovi podařilo vsítit první branku soupeře - 3 : 1. Jakoby tento moment vlil hostím do žil novou krev, rázem jich bylo plné kluziště, na což domácí jen těžko dokázali reagovat, zvláště po tom co začali být někdy dost podivně vylučováni. Ve 35. min.bojovník D. Jebavý po zmatcích v náchodském brankovišti dostal hosty na dostřel - 3 : 2. V čase 35 : 24 při signalizovaném trestu srovnal zkušený Kubišta - 3 : 3.

Ve třetí třetině nejprve domácí přečkali bez gólové újmy vyloučení Plíhala. Žádný z týmů se nechtěl dopustit osudové chyby. Té se bohužel dopustili domácí v čase 45 : 45, která se ukázala jako fatální, protože svůj únik Hlaváček korunoval gólem podél pravé nohy bezmocného Kouby - 3 : 4. Pak měli domácí šance k vyrovnání v podobě dvou přesilových her. Nejprve byl vyloučen v polovině 49. min. Kulhánek a v 53. min. zkušený Nedbal. Ani v jedné přesilovce se kýženého vyrovnání domácí nedočkali. V závěru třetí třetiny se Náchod pokusil o vyrovnání s jedním hráčem v poli navíc a bez brankáře. V čase 59 : 36 přišlo rozhodnutí z hole Hejny do opuštěné domácí klece - 3 : 5. Stav série je pro domácí velmi nepříznivý 0 : 2. Opět jsme měli zápas dobře rozehraný, pak přišel střelecký kolaps a soupeř má rázem výhodu dvou matchballů!
Nedá se nic dělat, musíme ve středu 6.3. od 18 : 00 hodin zabojovat o prodloužení série na ledě semifinálového protivníka!

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Pro nás smolné utkání, ve kterém jsme odehráli výborně třicet minut. Poté jsme vyrobili několik chyb, které soupeř potrestal. Nedá se nic dělat musíme bojovat dál, děkujeme všem fanouškům za podporu."

Muži | Středa 13.03.2019
Nový Bydžov - HC Náchod