V1.čtvrtfinále HCN drtivým skóre zdolalo Trutnov B, Havrda se blýskl hattrickem!

17.02.2019 | Jaroslav Krulich

Na destrukci soupeře se Havrda podílel 3 góly!

1. kolo | Neděle 17.02.2019, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Trutnov "B"

Branky a asistence : Maršík (Šimoníček), Havrda (Pánek, Kodym), Macháň (Kodym, Havrda), Matouš (Chaloupka). Maršík (Šimoníček), Havrda (Pánek), Havrda (Kodym, Macháň), Šimoníček (Maršík, Matouš), Škoda (Oppelt, Komárek), střely : 44 : 31, zásahy : 30 : 33, vyloučení : 8 : 7, navíc Srba (Náchod) 10 min. OT, využití : 3 : 1, rozhodčí : Veselý - Ivančic, Řezníček

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Pánek, Srba, Komárek - Maršík, Matouš, Šimoníček, Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt

HC Trutnov "B":

HC Náchod - HC BAK Trutnov B  9 : 1 (0 . 0, 4 :. 1, 5 : 0) série : 1 : 0

Domácí nastupovali k úvodnímu utkání čtvrtfinálové série play - off povzbuzeni středečním vítězstvím v generálce v Novém Bydžově. V brance byl mladík Kouba, hrál již Pánek. Hosté měli v brance zkušeného Škopa, v poli hráli zkušení Synek s Javůrkem a Smékalem, jinak soupeř vsadil na dravé mládí.
První třetina branku nepřinesla, i když domácí na Škopa vyslali 19 střel.

Ve druhé třetině již po 13 sek. fauloval Javůrek. V čase 21 : 00 pálil Šimoníček, kotouč se dostal k Maršíkovi, který pohotově vystřelil a vyražený puk dopravil v pádu Maršík za Škopa - 1 : 0. Po půl min. byl vyloučen kapitán Macháň a i hosté trestali. Na konci 23. min. vyrovnal Smékal - 1 : 1. O půl min. déle Kodym našel Pánka, který narýsoval kolmici na rozjetého Havrdu, který mířil nad Škopovu vyrážečku - 2 : 1. Ve 29. min. přesně pálil Macháň po spolupráci s Kodymem a Havrdou - 3 : 1. Ve 34. min. Matouš skóroval dorážkou rány Chaloupky - 4 : 1. Na konci třetiny se málem ještě prosadil po samostatné akci Škoda, zvonilo pouze břevno.

Do třetí třetiny mezi tyčemi zkušeného Škopa nahradil mladík Pluháček. Ve 42. min. se po ráně Šimoníčka prosadil Maršík - 5 : 1. Ve 43. min. rána skončila na jen na břevně. V půli 49. min. vyloučeného L. Gabriela poslal zpět do hry po úniku Havrda, asistoval Pánek - 6 : 1. Na konci 51. min. dovršil Havrda hattrick po nahrávkách Kodyma a Macháně - 7 : 1. V 53. min. se trefil Šimoníček po spolupráci s Maršíkem a Matoušem - 8 : 1. V čase 54 : 53 se konečně prosadil Škoda, asistence si připsali Oppelt a Komárek - 9 : 1. Zasloužené vítězství značí vedení v sérii 1 : 0.
Již ve středu 20.2. od 18 : 00 hodin nás čeká druhý zápas na ledě soupeře, budeme se snažit rozhodnout, čeká nás však ještě těžká dřina!

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Klasický začátek play off, nervózní první třetina, kdy žádný z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Poté se nám podařilo vstřelit pár gólů a utkání dovést do vítězného konce."

Muži | Středa 13.03.2019
Nový Bydžov - HC Náchod