Přišli jsme o dvoubrankové vedení, v prodloužení rozhodl Matouš.

Středa 16.01.2019, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

4:3 pp

1 : 1, 2 : 1, 1 : 0 - 1 : 0

Branky a asistence : Plíhal (Kodym), Vondřejc (Kodym, Veselý), Škoda (Leeder), Matouš (Veselý), střely : 22 : 31, zásahy : 27 : 18, vyloučení : 3 : 7, navíc Merkl (Jaroměř) 10 min. OT, bez využití, oslabení :. 0 : 1, rozhodčí : Maštalíř - Bednář, Runštuk

Diváci: 94

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Veselý, Komárek - Škoda, Matouš, Leeder, Vondřejc, Kodym, Macháň, Maršík, Šimoníček, Havrda

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  4 : 3 pp (1 : 1, 2 : 1, 0 : 1 - 1 : 0)

Po nedělní porážce v derby v Hronově, čekala na domácí výzva v podobě dalšího okresního rivala z Jaroměře. Náchod nastoupil v brance od úvodu s mladým Koubou, v obraně se již objevil Chaloupka a v poli hrál Matouš, naopak chyběli stále Srba, navíc i Pánek a Oppelt. Hosté nastoupili s brankářem Vackem, v poli hrál nejlepší střelec základní části Hlavnička.
V úvodu Vackovu pozornost prověřil kapitán Macháň. Na počátku 7. min. zvonila po ráně kanonýra Hlavničky práva Koubova tyč. V 9. min. již byla po závaru před domácí svatyní Hlavničkova hůl neomylná - 0 : 1. V úvodu 20. min. pálil po Kodymově nahrávce Plíhal a šlo se do kabin za rovnovážného stavu 1 : 1.

Stav doznal další významné změny až ve 33. min. po bakhandové ráně Vondřejce po spolupráci s Kodymem - 2 : 1. Skóre se opět pohnulo v čase, kdy na ukazateli svítily 4 trojky, to se po nahrávce Leedera prosadil gólově Škoda - 3 : 1. Pak zápas jakoby navázal na paralelu nedělního derby s Ochotníky. Dvoubrankové vedení Náchoda trvalo do konce 35. min., kdy se znovu trefil Hlavnička - 3 : 2. V půli 39. min. fauloval Světlík.

Do třetí třetiny Náchodští vstupovali s výhodou převahy jednoho muže. Jenže po 9 sek. se podařilo srovnat skóre Krausemu - 3 : 3. Ve 47. min. byl vyloučen Kotrč a kapitán Merkl na 10 min. OT za protesty. V 57. min. mohl v úniku rozhodnout Leeder, Vacek byl na místě. Po nerozhodné základní hrací době přišlo na řadu prodloužení.

Po 27 sek. bylo vymalováno! Veselý našel pasem Matouše, který se podél pravého mantinelu natlačil před Vacka a rozhodl o dalším bodu navíc pro Náchod - 4 : 3.
V neděli 20.1. od 17 : 00 hodin čeká hráče Náchoda velice těžké utkání na leddě BK Nová Paka s domácím týmem, se kterým jsme dosud dvakrát prohráli, tak snad do třetice to vyjde.

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Z naší strany slušně odehrané utkání, bohužel jsme udělali několik chyb a podruhé ztratili vedení 3 - 1, super že se nám povedlo získat bod navíc v prodloužení. Děkujeme fanouškům za podporu.